Reiškinys, lygtys, nelygybė



Reiškinys, lygtis, nelygybė. Skaitiniai reiškiniai. Skaitinis reiškinys- tai reiškinys sudarytas iš skaičių. Veiksmų atlikimo tvarka. Atliekame veiksmus skliaustuose. Skaitinio reiškinio sprendimo būdai. Agnė turi 23eur. jai prireikė nusipirkti rašiklį už 7eur. Raidiniai reiškiniai. Raidinis reiškinys- reiškinys. Raidinio reiškinio pavyzdys. Justė ir saulė. Pasitikrink! Apskaičiuokite reiškinio 24 x - 13 reikšmę. Lygties sprendinys. Lygtis- lygybė, kurioje yra nežinomas skaičius. Lygčių sprendimas. Taikome atimtį. Taikome sudėtį. Taikome dalybą. Taikome daugybą. Nelygybė ir jos sprendinys. Nelygybė- užrašas, kuriame pavartotas ženklas< arba > nelygybės sprendinys- nežinamojo reikšmė.
Skaitinis reiškinys- tai reiškinys sudarytas iš skaičių, veiksmų ženklų ir skliaustų. skaitinio reiškinio reikšmė- tai skaičius gautas atlikus nurodytus veiksmus.
Atliekame veiksmus skliaustuose. 2. jai skliaustų daugiau nėra, veiksmus atliekame iš kairės į dešinę (nepamirškite, kad pirmenybė teikiama daugybai ir dalybai, vėliau sudėtis bei atimtis).
Raidinis reiškinys- reiškinys, sudarytas iš raidžių, skaičių, veiksmų ženklų ir skliaustų. raidinio reiškinio skaitinė vertė- apskaičiuojama, vietoj raidžių parašius duotas jų reikšmes ir atlikus nurodytus veiksmus.
Justė ir saulė renka lipdukus. saulė turi 14 lipdukų, o kiek jų justė turi , nežinome. kiek lipdukų turi mergaitės? (k- justės lipdukai) 14+k.
- MS PowerPoint 95 KB
- 2021 m.
- Lietuvių
- 13 puslapių (296 žodžiai)
- Mokykla
- Neda
-