Rytų, šiaurryčių, pietryčių Europa


Paaiškinkite sąvokų Rytų Europa , Šiaurryčių Europa ir Pietryčių Europa santykį. Kas sieja šiuos regionus ? Ar yra esminių skirtumų. Koks šių regionų santykis su istorine civilizacine ir šiuolaikine Europa.


Šiaurryčių Europa-pasak O .Haleckio, remiantis Senosios/Naujosios Europos konceptu Šiaurryčių Europa yra „naujoji“ Rytų Europa, kurią sudaro :Lenkija, Kijevo Rusia, LDK.

Geografinės Pietų Europos ribos (Balkanų pusiasalis).(Albanija; Bosnija ir Hercegovina; Bulgarija; Graikija; Juodkalnija; Kosovas; Makedonija)

Pietryčių Europa istoriškai – tai Romos imperijos rytinio sektoriaus europinė dalis – senosios Viduržemio Europos graikiškoji dalis ir jos išsiplėtimas į Dunojaus žemupį valdant Romėnams. (Oskar Halecki)

1.Visi regionai sudaro Rytų Europą. 2. Istorinis šių regionų atitikmuo- bizantiškoji civilizacija. 3.Šiuose regionuose vyraujanti religija yra stačiatikybė(Tačiau tai nėra lemiamas faktas). 4. Solidarumas, kaip kultūrinis arba politinis bendrumas –pvz., atsakas į bendrą vokiečių ir jų imperijos keliamą pavojų.

1. Kultūrinė įvairovė 2. Pasidalijimas į katalikus ir stačiatikius (tai apkartinopolitinius nesutarimus tarp slavų, pavyzdžiui, kroatų ir serbų) 3.

  • Microsoft Word 40 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (288 žodžiai)
  • Aistė
  • Rytų, šiaurryčių, pietryčių Europa
    10 - 6 balsai (-ų)
Rytų, šiaurryčių, pietryčių Europa. (2016 m. Balandžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/rytu-siaurryciu-pietryciu-europa.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 03 d. 05:03
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo