Salmoneliozė


Salmoneliozė. Kas yra salmoneliozė?. Kas sukelia salmoneliozę?. Pagrindiniai salmoneliozės infekcijos šaltiniai. Salmoneliozės užsikrėtimo būdas. Salmonella rūšies bakterijų atsparumas. Ligos diagnostika. Komplikacijos. Gydymas. Profilaktika. Naudota literatūra.

Salmoneliozę sukelia judrios Salmonella rūšies bakterijos. Yra žinoma apie 2200 salmonelių serologinių tipų. Dažniausiai pasitaikantys: S.tymphymurium; S.enteritidis; S.infantis.

Naminiai gyvuliai (kiaulės,šunys,katės,galvijai); 2.Graužikai; 3.Paukščiai; 4.Žuvys.

Valgant sergančių gyvulių mėsą, jei jų mėsa buvo netinkamai apdorota arba netinkamai laikoma (ypač vasarą); Per nešvarias rankas; Per nešvarius įrankius (peilius,šakutes, mėsmales) kuriais buvo apdorojama žalia ir virta mėsa ,kiaušiniai.

Salmonelioze sergančiam pacientui skiriamas lovos režimas; 2.Pirmą parą skiriama bado ir skysčių dieta, vėliau, pagerėjus sveikatai- įvairios trintos daržovių sriubos,sultiniai, virta malta mėsa,neriebi žuvis, sausainiai,balta duona ir kt. 3.Esant ryškiems simptomams skiriamas simptominis gydymas analgetikais,antipiretikais, spazmolitikais,virškinimą gerinančiais vaistais, gausiai viduriuojant- 1pakelis „Smectos“ miltelių, 2-3k/dieną.

Koreguojama vandens ir elektrolitų balansas: Kai yra I° dehidratacija: Duodama gerti gliukozės ir elektrolitų tirpalų (Oratin,Rehidron,Gastrolit); Nesaldžios arbatos; Mineralinio vandens. Kai yra II° -III° dehidratacija: Į veną lašinama Ringerio, 0,9%natrio chlorido tirpalai ir kt. 5.Skiriamas etiotropinis gydymas: Fluorochinolonų grupės vaistai Amoksicilinas Biseptolis Antibiotikai, esant sunkiai ligos formai.

Salmonelių nešiotojams negalima leisti dirbti maisti paruošimo įmonėse ir vaikų įstaigose; 3.Veterinarinė gyvulių priežiūros, skerdimo ir skerdienos apdorojimo kontrolė; 4.

  • Medicina Skaidrės
  • MS PowerPoint 927 KB
  • 2013 m.
  • 14 puslapių (619 žodžiai)
  • Ieva
  • Salmoneliozė
    10 - 2 balsai (-ų)
Salmoneliozė. (2013 m. Spalio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/salmonelioze.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 01:06
×