Sauga. Gaisrai


Gamtiniai gaisrai. Gaisras referatas. Referatas apie gaisra. Gamtiniai gaisrai.. Darbo sauga gaisras. Gamtinei gaisrai. Gamtiniai gaisrai referatas. Kas yra gamtinis gaisras?. Žmogaus sauga.gaisrai. Gaisro darbo sauga.

Viską lemia orai. Kas dažniausiai padega miškus? Miško gaisrai kyla tik sausu metu, kai degiosios miško medžiagos išdžiūsta iki kritinio drėgmės lygio. Kilus gaisrui, jo plitimo greitis taip pat pri¬klauso nuo meteorologinių sąlygų. Pagal es priimtą skaičiuotę miško gaisrų prie¬žastys pirmiausia skirstomos į žinomas ir nežino¬mas. Žinomos priežastys skirstomos į žmogaus sukeltas ir natūralias (gamtines).

Miško gaisrai kyla tik sausu metu, kai degiosios miško medžiagos išdžiūsta iki kritinio drėsvarbiausios meteorologinės sąlygos, nuo kurių priklauso miško gaisrų pavojus labai priklauso nuo kri­tulių. Svarbu ne tik kritulių (lietaus) kiekis, bet ir stiprumas bei trukmė. Po stipraus ir trumpalaiaukšta oro temperatūra greičiau džiovina degiąsias miško medžiagas, bet čia svarbu dau­giausia nuo temperatūros priklausąs santykinis oro drėgnumas. Mūsų šalies sąlygomis santykinis oro drėgnumas per parą labai svyruoja. Mažiausias jis būna 12–15 val. Dieną, o didžiausias – 3–5 val. Naktį. Didėjant santykiniam oro drėgnumui, de giosios miško medžiagos – ypač pakritos, paklotės paviršinis sluoksnesant stipriam vėjui, spartėja degiųjų medžiagų džiovinimas. Vėjas labai stiprina degimą gais­ro zonos priekyje ir didina gais­ro plitimo greitį.

  • Sauga Esė
  • Microsoft Word 4 KB
  • 2011 m.
  • 1 puslapis (383 žodžiai)
  • Greta
  • Sauga. Gaisrai
    10 - 1 balsai (-ų)
Sauga. Gaisrai. (2011 m. Gegužės 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/sauga-gaisrai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 12:36
×