Senieji lietuvių raštai


Senieji lietuviski rastai. Senieji rastai. Senieji lietuvos rastai. Lietuviu senieji rastai. Ką kalba senieji raštai. Senoves lietuviu rastai. Seniejirastai. Rasynis apie senuju lietuvisku rastu. Lietuviski rastai. Kada kur ir kaip atsirado senieji lietuviski rastai ?.

Senieji lietuvių raštai. (m. Mažvydas, m. Daukša, j. Bretkūnas).

Kalba – tai pagrindinė žmonių bendravimo priemonė, be kurios savo gyvenimą sunkiai įsivaizduotumėme. Kalbėdami užmezgame ryšį su kitais žmonėmis, išreiškiame save, savo jausmus, dalijamės žiniomis, mokomės. Lietuvių kalba kūrėsi nuo VII amžiaus, tačiau rašomoji lietuvių kalba atsirado tik XVI amžiuje. Įdomu tai, kad lietuvių rašomoji kalba pradėjo vystytis Jungtinėje Lietuvos ir Lenkijos valstybėje, susikūrusioje po 1569 metų Liublino unijos. Nors ir lenkų kalba labai sparčiai skverbėsi į visas lietuvių gyvenimo sritis, lietuviškų knygų XVI ir XVII amžių sandūroje ėmė itin gausėti. Būtent tuo metu ėmė varžytis katalikybė ir protestantizmas. Šių dviejų religijų dvasininkai stengėsi į savo pusę patraukti paprastus, kitokių kalbų nemokančius lietuvius. Tad abiejų religijų atstovai ėmė rašyti lietuviškai arba versti religinio turinio knygas. Tai ir buvo pagrindinė lietuviškų knygų gausėjimo priežastis.

  • Microsoft Word 9 KB
  • 2013 m.
  • 2 puslapiai (579 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Ona
  • Senieji lietuvių raštai
    10 - 2 balsai (-ų)
Senieji lietuvių raštai. (2013 m. Gegužės 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/senieji-lietuviu-rastai.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 03 d. 15:09
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo