Širdies ir kraujagyslių sistema skaidrės


Širdies Ir Kraujagyslių Sistema. Širdis. Širdies sandara. Širdies siena. Kraujo apytakos ratai. Mažasis kraujo apytakos ratas. Didysis kraujo apytakos ratas. Širdies darbas. Kraujospūdis. Širdies laidžioji sistema. Kraujagyslės. Lokacija. Sandara. Mažojo kraujo apytakos rato kraujagyslės. Didžiojo kraujo apytakos rato arterijos. Galvos arterijos. Viršutinės galūnės arterijos. Krūtininė aorta. Pilvinė aorta. Kojos arterijos. Didžiojo kraujo apytakos rato venos. Apatinės tuščiosios venos baseinas. Širdies ir kraujagyslių ligos. Arterinė hipertenzija. Arterinės hipertenzijos rizikos veiksniai. Simptomai ir požymiai. Ligos diagnostika. Aterosklerozė. Aterosklerozės rizikos veiksniai. Simptomai ir požymiai. Ligos diagnostika. Miokardo infarktas. Rizikos veiksniai. Ligos simptomai ir požymiai. Ligos diagnostika. Šaltiniai.


Žmogaus organizme kraujas teka dviem apytakos ratais: Didžiuoju Mažuoju (plaučių).

Arterijos – kraujas teką iš širdies. Venos – Kraujas teka į širdį. Kapiliarai – pro kapiliarius vyksta medžiagų apykaita.

Arterijų ir venų sandara: Išorinis sluoksnis – Purus jungiamasis audinys Vidurinis sluoknis – Lygieji raumenys, elastingos skaidulos Vidinis sluoksnis – Endotelio lastelės.

Skirtumai: Venos turi vožtuvus Arterijų sienos storesnės ir tampresnės Venų spindis didesnis.

Kapiliarų sandara: tai smulkiausios mikroskopinio dydžio kraujagyslės. Jų siena sudaryta tik iš vieno endotelinių ląstelių sluoksnio. Kapiliarai jungiasi tarpusavyje ir sudaro tinklus, poto pereina į venules, o pastarosios jungiasi į stambesnes venas. Kai kuriuose organuose (inkstuose, kepenyse) arterija skyla i kapiliarus ir vėl susirenka į arteriją arba vena suskyla į kapiliarus ir vėl susirenka į veną. Tai vadinama nuostabiuoju tinklu.

Plautinis kamienas – tai platus trumpas kamienas,juo prasideda mažasis kraujo apytakos ratas. Prasideda iš dešiniojo skilvelio. Skyla į dvi plaučių arterijas. Plautyje arterijos skyla į skiltines, segmentines, subsegmentines šakas. Skiltelėje skyla į kapiliarus kurie apraizgo alveolę ( Vyksta dujų apykaita). Plaučių venos Įšeina po dvi iš kiekvieno plaučio. Atiteka arterinis kraujas iš plaučių į kairijį prieširdį.

Aorta Aorta-Stambiausia diždiojo kraujo apytakos rato arterija.Prasideda iš kairiojo skilvelio. Kylančioji aorta – prasideda iš kairiojo skilvelio.Apie 6 cm ilgio.Pereina į aortos lanką. Iš jos sinusų atsišakoja dvi vainikinės širdies arterijos. Aortos lankas - išeina 3 stambios kraujagyslės: žastinis galvos kamienas, bendroji miego arterija, paraktinė arterija. Nusileidžiančioji aorta – ilgiausia aortos dalis kuri tęsiasi iki IV slankstelio.

  • MS PowerPoint 2059 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 48 puslapiai (2795 žodžiai)
  • Kolegija
  • Eivinas
  • Širdies ir kraujagyslių sistema skaidrės
    10 - 2 balsai (-ų)
Širdies ir kraujagyslių sistema skaidrės. (2017 m. Lapkričio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/sirdies-ir-kraujagysliu-sistema-skaidres.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 24 d. 07:35
×
143 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo