Skaidrės apie Žemės traukos jėgą


Žemės traukos jėga. Pamokos uždaviniai. Atlikę nesudėtingus bandymus. Plakatai. Grupė Kas yra. Kodėl kūnai krinta žemyn? Ši jėga nukreipta į planetos vidurį ir traukia visus kūnus Žemėje ar netoli jos. Jėga, kuria Žemė traukia kūnus, vadinama Žemės traukos jėga. Diskusija. Jėgos matavimas. Daikto (kūno) svoriis matuojamas prietaisu – dinamometru. Praktikos darbas. Užduotis išsirinkite 5 daiktus, esančius jūsų kuprinėse. Pamatuokite šių daiktų jėgą. Kas yra svoris? Kai neši pirkinių maišelį ar laikai ant delno knygą. Kūno svoris kinta, o masė - ne. Ar astronauto kūnas Mėnulyje keičiasi? Astronauto kūno masė Žemėje ir Mėnulyje išlieka vienoda. Masė ir svoris buityje. Kasdieniame gyvenime dažnai neskiriame daikto masės ir svorio. Daiktai traukia vienas kitą. Pasak Niutono, kiekvienas kūnas traukia vienas kitą. Kas yra Žemės traukos jėga? Kuo matuojama Žemės traukos jėga. Apibendrinamieji klausimai. Apibendrinkime ir įsivertinkime. Papildoma literatūra.


1 grupė: Kas yra Žemės traukos jėga? Kas ir kada išrado Žemės traukos jėgą? Kaip Žemės traukos jėga priklauso nuo kūno svorio?

2 grupė: Kas yra Žemės traukos jėga? Koks prietaisas matuoja Žemės traukos jėgą? Kas yra svoris? Kuo masė skiriasi nuo svorio?

3 grupė: Kas yra Žemės traukos jėga? Ar mėnulyje keičiasi žmogaus masė? Ar mėnulyje keičiasi žmogaus svoris? Ar daiktai traukia vienas kitą?

4 grupė: Kas yra Žemės traukos jėga? Ar mėnulyje keičiasi žmogaus masė? Ar mėnulyje keičiasi žmogaus svoris? Pateikite Žemės traukos jėgos atradėjo biografiją.

5 grupė: Kas yra Žemės traukos jėga? Ar mėnulyje keičiasi žmogaus masė? Ar mėnulyje keičiasi žmogaus svoris? Kas yra svoris? Kuo masė skiriasi nuo svorio?

Kasdieniame gyvenime dažnai neskiriame daikto masės ir svorio. Sakome, kad sulčių pakelis sveria 1kg. Mums visai nerūpi, kad daugelis buityje ar parduotuvėse naudojamų svarstyklių matuoja jėga, o ne masę. Tačiau, mokantis gamtos mokslų, reikia žinoti, kad sulčių pakelio svoris yra 10N, o masė – 1kg.

Pasak Niutono, kiekvienas kūnas traukia vienas kitą. Šis reiškinys vadinamas gravitacija, arba visuotine trauka. Pavyzdžiui, du obuoliai traukia vienas kitą, bet labai silpnai, nes jų masės mažos.

  • MS PowerPoint 9262 KB
  • 2023 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (518 žodžiai)
  • Mokykla
  • Ieva
  • Skaidrės apie Žemės traukos jėgą
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Skaidrės apie Žemės traukos jėgą. (2023 m.). https://www.mokslobaze.lt/skaidres-apie-zemes-traukos-jega.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 09:47
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo