Skrandžio ir dvylikapirstės žarnos


Referatas skrandzio opalige. Opaligė. Dvilikapirstes zarnos uzd. Skrandzio darbas. Dvylikapirstes zarnos uzdegimas. Skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligė ir slauga. Referatai apie opalige sergančių slauga. Referatas skrandzio ligos. Skrandzio opalige diplominis darbas.

Skrandžio ir dvylikapirstės žarnos opaligė. Ligos priezastys. Simptomai. Ligos eiga. Komplikacijos. Gydimas. Išvados. Literatūra. Opaligė – tai lėtinė liga, kuriai paūmėjus atsiranda skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opa. Paviršinės skrandžio ar dvylikapirštės žarnos gleivinės žaizdelės vadinamos erozijomis. Jei pažeidimas gilesnis, susidaro gleivinės „žaizda” – tai opa. Manoma, kad skrandžio opaligė išsivysto dėl padidėjusio skrandžio sulčių rūgštingumo. Du anglų tyrinėtojai nusprendė įrodyti, kad opalige susergama ir dėl kitų priežasčių, dažniausiai dėl kokių nors mikroorganizmų poveikio. Svarbiausia priežastis, skatinanti opos atsiradimą, yra bakterija, vadinama helicobacter pylori (h. Pylori). Pagrindinis užsikrėtimo būdas – per burną. Užsikrėtusių šia bakterija žmonių yra labai daug, bet dauguma jokių ligos simptomų neturi. Kitiems ši bakterija gali sukelti ūminį ar lėtinį skrandžio uždegimą, opaligę ar net skrandžio vėžį.
  • Microsoft Word 11 KB
  • 2010 m.
  • 5 puslapiai (1353 žodžiai)
  • Kolegija
  • Romanas
  • Skrandžio ir dvylikapirstės žarnos
    10 - 1 balsai (-ų)
Skrandžio ir dvylikapirstės žarnos. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/skrandzio-ir-dvylikapirstes-zarnos.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 28 d. 11:52
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo