Slaugos pagrindų klausimai ir atsakymai


Teorinė egzamino dalis. Kas turėjo didžiausią įtaką šiuolaikinės profesionalios organizuotos slaugos atsiradimui? Kokia yra pagrindinė slaugytojo funkcija? Kas yra bendrosios praktikos slaugytojas? Ką vadiname slauga? Kas yra slaugos procesas? Kokios yra moderniosios slaugos dimensijos? Ką vadiname slaugos planu? Kas sudaro slaugos procesą? Ką vadiname pacientu? Ką vadiname klientu? Kas yra sveikata? Kiek sveikatą lemia žmogaus elgesys (gyvenimo būdas)? Kas yra aseptika? Kas yra antiseptika? Ką vadiname rankų plovimu? Jei ant darbuotojo rankų yra žaizdelės, kaip turi būti paruošiamos rankos prieš atliekant invazines procedūras? Atliekant tam pačiam pacientui kelias invazines procedūras, kai liečiamasi su krauju ir (ar) kūno skysčiais, ekskretais, užteršta medžiaga ar paviršiumi, ar keičiamos pirštinės? Nusimovus pirštines, kokie veiksmai yra būtini? Kaip plaunamos rankos? Kaip dezinfekuojamos rankos? Kaip paruošiamos rankos prieš invazines procedūras? Kas yra higieninė rankų antiseptika? Kas yra invazinė procedūra? Ką vadiname dezinfekcija? Kaip vadinamas a rterinio kraujo spaudimo padidėjimas? Kas yra bradikardija yra?

Slaugytojo pagrindinė funkcija – padėti asmeniui ir kuo greičiau grąžinti jį į visišką savarankiškumą, išmokyti saugoti savo sveikatą.

Tai pagalbinė priemonė, kuria užtikrinama tolesnė individuali paciento slauga., slaugos darbuotojų bendravimo įrankis., raštiškas kiekvieno atskiro paciento slaugos planas. Tai priemonė, užtikrinanti individualią ir tikslingą paciento slaugą.

Aseptika – priemonių kompleksas, padedantis sunaikinti infekcijų sukėlėjus žmogaus aplinkoje, saugant odą, gleivines, žaizdas, kūno ertmes nuo aplinkoje esančių patogeniškų ar sąlygiškai patogeniškų mikroorganizmų patekimo, atliekant gydymo ir profilaktines procedūras.

Antiseptika – priemonių, kuriomis sunaikinami patekę arba esantys odoje, gleivinėse, žaizdose, organizmo ertmėse patogeniški ir sąlygiškai patogeniški mikroorganizmai, visuma.

Higieninis rankų paruošimas (plovimas, dezinfekavimas) vienkartinės pirštinės (pirštines mūvėti būtina tik jei pažeista slaugytojų oda).

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2016 m.
  • 4 puslapiai (857 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ingabark
  • Slaugos pagrindų klausimai ir atsakymai
    10 - 5 balsai (-ų)
Slaugos pagrindų klausimai ir atsakymai. (2015 m. Vasario 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/slaugos-pagrindu-klausimai-ir-atsakymai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 13:15
×