Teisė. Klausimai - atsakymai


Dispozicija tai. Statybos teisė klausimai ir atsakymai. Dispozicija tai yra. Klausimai atsakymai valstybė. Anglu opportunity education for life pratybu atsakymai. Norma virsta teisine kai. Darbu sauga klausimai atsakymai. Verslo teises klausimai. Klausimai ataskymai teisės tematika. Kas yra dispozicija.

84 teisės klausimai - atsakymai. 1. Kas yra dispozicija? Tai yra teisės normos dalis, kuri nurodo privalomą arba leistiną asmenų elgesį, kai egzistuoja hipotezėje nurodytos aplinkybės. 2. Kada techninės normos tampa teisinėmis? Techninė norma tampa teisine norma, kai jas sankcionuoja valstybė, t.y. suteikia joms teisinės normos galią.

Tai yra teisės normos dalis, kuri nurodo privalomą arba leistiną asmenų elgetechninė norma tampa teisine norma, kai jakonstitucinė, administracinė, finansų, baudžiamoji, civilinė. Paskelbus valstybės žiniose įstatymai įsigalioja tą pačią dieną, o kiti teisės aktai įsigalioja kitą dieną. Paskelbus vietinėje spaudoje įsigalioja kitą dieną. Išimtis: prezidento dekretas dėl karo padėties įsigalioja iškart paskelbus per radiją ar televiziją. Pats norminis teisės aktas nustato datą kada įsigalioja. Nta įsigaliojimo datą nustato kitas normbendrojo pobūdžio elgesio taisyklė, kuri susidarė remiantis žmonių vitai yra teisės normos dalis, kuri apibrėžia asmenų ratą, kuriam taikoma teisės norma ir aplinkybės, kada galioja teisės norma. Pras. Teismo sprendimu. Teismas gali pripažinti nepilnametį visiškai veiksniu, esant tokioms sąlygoms: nepilnametis turi būtį ?16metų; turi pats išreikšti norą būti visiškai veiksniu; turi būti įrodymai, kad nepilnametis gali ir sugeba tvarkyti . Sujungti trys norminiaitai yra teisės normos dalis, kuri nurodo privalomą arba leistiną asmenų elgesį, kai egzistuojreikia, kad įstatymo priėmimą balsuotų absoliuti seimo narių dauguma, Daugiau nei ½ seimo narių; jei įstatymas koteisinis – yra teismo priimtas sprendimas ar nuosprendis konkrečioje byloje, kuris turi teisės normos galią analogiškose bylose.

Administracinis – administracinio organo priimtas sprendimas ar nuosprendis koji nurodo, kaip turi ar gali elgtis teisinio santykio dalyviai, jeigu egzistuoja teisės normos hipotezėje nurodytos aplinkybės. Tai oficiali teisės taikymo forma, kurioje yt. Sąmoningos žmonių veiklos sukurtos bendrojo pobūdžio taisyklės, kurių vykdymas užtikrinamas žmonių vidiniu įsitikinimu,paprotys virsta teisės šaltiniu, Papročiu tik po to kai valstai galiojančių norminių teisės aktų sujungimas tam tikra tvarka į vieną rinkinį, nekeičiant jų formos ir turinio. Inkorporavimas galimas dviejų rūšių – oficialusis ir neoficialusis.

Skirtumai nuo kodifikavimo:nekeičiamas n. T. A. Turinys,inkorporuoti n. T. Prezidentas turi tokias teises:santykinio veto teisę,pasirašyti,pasiraškonstituciniai įstatymai, kuriais keičiama konstitucija, priimami jeigu už tai balsavo ne mažiau kaip 2/3 visų seimo narių. Už tokius įstatymus balsuojama ne mažiau kaip du kartus ir darant ne mažesnę kaip mėn.

  • Microsoft Word 11 KB
  • 2010 m.
  • 4 puslapiai (1552 žodžiai)
  • Universitetas
  • Juozapas
  • Teisė. Klausimai - atsakymai
    10 - 1 balsai (-ų)
Teisė. Klausimai - atsakymai. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/teise-klausimai-atsakymai.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 02 d. 09:11
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo