Socialinės apsaugos formos


3 soc apsaugos formos. Socialines saugos formos. Socialines apsaugos teises šaltiniai. Socialines apsaugos konsprktss. Socialines apsaugos teises funkcijos.

Ekonomikos referatas. Socialinės apsaugos formos. Įvadas. Socialinė apsauga. Socialinės apsaugos samprata. Socialinės apsaugos formos. Socialinės apsaugos teisės šaltiniai. Socialinės apsaugos sistemų klasifikavimas. Socialinės apsaugos ir administracinės teisės santykis. Valstybinio socialinio draudimo valdymo sistema. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Valstybinio socialinio draudimo fondo taryba. Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba. Išvados. Literatūra.


1) Lietuvoje pagrindinis socialinės apsaugos teisės šaltinis yra Lietuvos Respublikos Konstitucija, kurioje skelbiama, kad valstybė saugo ir globoja savo piliečius bei užtikrina jiems teisę gauti socialinę paramą ir įvairias garantijas tam tikrais atvejais. Pagrindinį vaidmenį formuojant socialinės apsaugos sistemą vaidina įstatymų leidžiamoji valdžia, o vykdomoji valdžia yra atsakinga už socialinės apsaugos reguliavimą.

2) Socialinės apsaugos sistemoje pasireiškia visos administracinės teisės funkcijos, tačiau svarbiausia yra reguliavimo funkcija, apimanti sprendimų skirti premijas ir kitas išmokas priėmimą, socialinės rūpybos pareigūnų įgaliojimus, pensijų ir kitų išmokų dydžio paskaičiavimo tvarką ir sąlygas, asmenų, pretenduojančių gauti socialines išmokas, teises ir pareigas ir pan.

3) Socialinės apsaugos ir administracinės teisės ryšys pasireiškia per socialinės apsaugos valdymą, o ginčai, kylantys iš socialinės apsaugos teisinų santykių, yra nagrinėjami vadovaujantis administracinės teisenos taisyklėmis. Vadinasi socialinės apsaugos ir administracinės teisės ryšys yra nuolatinis ir nenutrūkstamas.

  • Ekonomika Referatai
  • 2013 m.
  • Aura
  • 13 puslapių (1774 žodžiai)
  • Ekonomikos referatai
  • Microsoft Word 35 KB
  • Socialinės apsaugos formos
    10 - 1 balsai (-ų)
Socialinės apsaugos formos. (2013 m. Vasario 09 d.). http://www.mokslobaze.lt/socialines-apsaugos-formos.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 07:49