Socialinio pedagogo pagalba paaugliams, patyrusiems fizinį ir emocinį smurtą šeimoje


Sąvokų žodynas. Įvadas. Paauglio smurto šeimoje teorinės prielaidos. Fizinio ir emocinio smurto samprata bei jo poveikis paauglio asmenybei. Fizinio ir emocinio smurto šeimoje priežastys. Paauglystės amžiaus tarpsnio ypatumai. Socialinio pedagogo pagalba paaugliams, patyrusiems fizinį ir emocinį smurtą. Socialinio pedagogo funkcijos. Socialinio pedagogo pagalbos teikimas smurtą patyrusiems paaugliams. Socialinio pedagogo pagalba paaugliams, patyrusiems fizinį ir emocinį smurtą, tyrimas. Išvados. Literatūra.

Apie smurtą šiandien mes vis dažniau ir dažniau kalbame. Kasdien apie tai perskaitome spaudoje, sužinome iš televizijos. Smurtas egzistuoja ne tik gatvėse, jis demonstruojamas videofilmuose, žurnaluose ir net kompiuteriniuose žaidimuose. Nors dauguma vaikų auga laimingose šeimose, yra rizikos grupė vaikų, kurie patiria smurtą savo namuose. Mūsų visų tikslas – sustabdyti grėsmę ir sukurti saugią aplinką.

Vaikai, augdami visuomenėje, kur egzistuoja smurtas ir prievarta, gali prarasti pasitikėjimą tiek suaugusiaisiais, tiek savimi, išmokti tokių bendravimo būdų, kurie pagrįsti agresija bei prievarta. Jie tampa nesaugūs. Nuo to, kokioje aplinkoje augs mūsų vaikai, priklausys, kokį pasaulį ateityje jie mums sukurs. Smurtas yra ta problema, kuri turi rūpėti mums visiems, nepriklausomai, ar mes esame tėvai, ar ne. (Apsaugokime vaikus nuo smurto ir prievartos. [žiūrėta 2010-06-25]. Prieiga internetu http://www.augink.lt/media/docs/13.pdf;)

Statistikos departamento prie LRV duomenimis, 2009 m. 1203 vaikai patyrė smurtą. Smurto prieš vaikus atvejų skaičius kasmet vis didėja ir jis nėra tikslus (2008 m. buvo 1048 smurtą patyrusių vaikų, taigi lyginant, jų skaičius padidėjo). Berniukai patiria smurtą dažniau – užfiksuota 639 atvejai, mergaitės - 564 atvejais. Daugiau vaikų smurtą patiria kaime (666 atvejai) nei mieste (537 atvejai). Daugiausiai fiksuojami fizinio smurto atvejai: 690 atvejais vaikai patyrė fizinį smurtą. Iš jų 430 vyrauja berniukai, 260 – mergaitės (Statistikos departamentas prie LRV [žiūrėta 2010-06-25]. Prieiga internetu http://www.stat.gov.lt/lt/pages/view/?id=1878).

Yra atlikta įvairių tyrimų, kuriais atskleidžiama smurto prieš vaikus priežastis, formas, pasekmės, įtaka vaiko asmenybės vystymuisi. Pažymėtini K.Miškinio (2003), G.Navaičio(1996, 1998), A.Kurienės, R.V.Pivorienės (2000), J.Kairio (2001) tyrimai, skirti smurtui prieš vaikus ir jo įtakai ugdytinio socialinei raidai. M.H. Gagne (2000) ypač didelį dėmesį skyrė vaiko psichologiniam smurtui, patiriamam šeimoje, Ch. Buttner (1998) tyrimai atskleidė smurto įtaką vaikų agresyvumui, J.Gilligan (2002) teigia, kad smurtas kyla dėl gėdos ir pažeminimo jausmo. Daugelio autorių nuomone yra keletas priežaščių, dėl kurių suaugusieji fiziškai, moraliai ar seksualiai skriaudžia vaikus.

  • Microsoft Word 46 KB
  • 2013 m.
  • 26 puslapiai (5125 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ilona
  • Socialinio pedagogo pagalba paaugliams, patyrusiems fizinį ir emocinį smurtą šeimoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Socialinio pedagogo pagalba paaugliams, patyrusiems fizinį ir emocinį smurtą šeimoje. (2013 m.). https://www.mokslobaze.lt/socialinio-pedagogo-pagalba-paaugliams-patyrusiems-fizini-ir-emocini-smurta-seimoje.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 18:11
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo