Sporto raidos JAV analizė


Sporto raidos JAV šalyje analizė. Jav šalies pristatymas. Šalies istorija. Šalies geografija. Šalies demografija. Jav šalies sporto istorija. Jav šalies sporto valdymo struktūra. Šalies sporto statistikos pagrindiniai duomenys. Populiariausios sporto šakos rūšys. Amerikietiškas futbolas. Ledo ritulys.  . Nacionalinė gamyklinių automobilių lenktynių asociacija  NASCAR. Formulė 1 . FIA Formulės Vienas Pasaulio Čempionatas.  . Sportuojančiųjų skaičius. Populiariausios varžybos Pan Amerikos žaidynės. „ Stebuklas ant ledo “. Pasiekimai pasaulyje ir olimpinėse žaidynėse. Amerikietiškasis futbolas. Pagrindinės probelmos jav sporto plėtotėje. Kūno kultūros ir sporto plėtotės perspektyvos.

JAV yra praturtinta savo šalies istorija, kurią ir apžvelgsime trumpai šiame darbe, tačiau pagrindiniai aspektai bus susieti su JAV sportu – istorija, jo valdybo struktūra, pagal kurią JAV puikiai susitvarko su pagrindiniais sporto standartais ir daugybe sporto šakų, kurias ši šalis puikiai priėma kaip savas. Taip pat susipažinsime su populiariausiomis sporto varžybomis bei renginiais, kuriuos ši šalis toleruoja ir skatina. Žinoma aptarsime ir ne vien treigiamus aspektus susyjusius su JAV sportu, tačiau atsižvelgsime ir į pagrindines problemas, kurios kyla sporto plėtotėje, tai yra kas kelia nerimą sporto „ gyvenime “.

Pačios Jungtinių Amerikos Valstijų šalys (JAV) pasižymi:

Štai rezultatatai, pagal kuriuos galime pamatyti, kiek šiuo metu žmonių, save laiko amerikiečiais:

latvių kilmės amerikiečiais 94,341

Keletas didžiausių JAV miestų pagal gyventojų skaičių:

Anglų kalba (tik) – 216,2 milijono,

Ispanų kalba (ir jai giminingos kalbos) – 32,2 milijono,

Kinų kalba – 2,3 milijono,

Prancūzų kalba (ir jai giminingos) – 1,9 milijono,

Tagalų kalba – 1,4 milijono,

Vietnamiečių kalba – 1,1 milijono,

Vokiečių kalba – 1,1 milijono.

Kadangi, jau susipažinome ganėtinai detaliai su JAV valstybe, toliau pratęsime apie šalies sporto įstoriją, kaip vystėsi tam tikros sporto šakos nuo viduramžių laikų, kaip atsirado sporto šakos tam tikros, taip apie JAV sporto rinktinių istoriją.

Nepaisant šių sporto šakų paminėkime „JAV sporto rinktines“:

JAV vyrų ledo ritulio rinktinė – komanda, atstovaujanti JAV tarptautinėse ledo ritulio varžybose. Pagal 2009 m. ji yra 4 vietoje Tarptautinės ledo ritulio federacijos reitinge.

Taigi, Junktinės Amerijos Valsijos gali pasididžiuoti nemažu skaičiumi Nacionalinių ledo ritulio lygų, jų yra 23, štai kelios iš jų:

Los Angeles Kings – Ramiojo vandenyno pogrupio ledo ritulio komanda iš Kalifornijos. Komanda pradėjo žaisti 1967-68 m. sezone. Ši komanda yra 2011-2012 metų sezono čempionai.

Taip metams bėgant vystėsi visa Junktinių Amerijos Valstijų istorija, šalies bei sporto atžvilgiu.

Populiariausios sporto šakos JAV yra amerikietiškas futbolas, beisbolas, ledo ritulys, autosportas, krepšinis. Mažiau populiarios, bet irgi žiūrovų labai mėgstamos sporto šakos yra regbis, tinklinis, tenisas, golfas, futbolas.

Autosportas.  Tai viena labiausiai per televiziją stebimų sporto šakų visame pasaulyje. Populiariausios Autosporto rūšys JAV yra NASCAR, Formulė 1, IndyCar.

IndyCar čempionatas pasižymi tuo, jog visų automobilių varikliai naudoja etanolį arba metanolį naudojančius variklius.

Daugybė Formulės 1 varžybų (etapų) yra surengta JAV ir jie rengiami iki šiol, kadangi ši sporto šaka sulaukia didžiulio dėmesio visame pasaulyje. Iš viso JAV yra 11 trasų, kuriose vyksta arba vyko F1 varžybos. Nuo 1950-1960m. Indianapolio trasoje vykusiose F1 JAV Grand Prix amerikiečių komandos laimėjo 10 kartų iš eilės.

Čia pateikiami skaičiai kiek iš viso žmonių JAV užsiima nurodyta sporto šaka profesionaliai ir neprofesionaliai:

Pan Amerikos žaidynese vyraujančios sporto šakos – Šaudymas iš lanko, Lengvoji atletika, Badmintonas, Beisbolas, Krepšinis, Baskų pelota (2011), Paplūdimio tinklinis, Boulingas, Boksas, Kanojų sportas, Dviračių sportas, Šuoliai į vandenį ir daugybė kitų.

Ledo ritulys. Labiausiai Amerikos populeriausios yra nhl rengiamos rungtynės, jos pritraukia daug žmonių, pagerina šalies ekonomiką. Aviatoriaus sporto ir renginių sporto centras įsikūręs Brukline (NJ), čia vyksta įvairios ledo ritulio programos, supažindinama su įvairiais garsių komandų nariais. Pritraukiama kuo daugiau ir kuo įvairesnio amžiaus žmonių, plėtojama sporto šaka. Fergus Falls ledo arena, tai vieta kur savaitgalį “Fergus falls” ledo ritulio asociacija surengė sėkmingą renginį už mergaičių ledo ritulio savaitgalį. Jis vyko Minesotoje. Merginų amžiaus ribos buvo įspūdingos, nuo ketverių metų mergaičių iki aukštųjų mokyklų žaidėjų. Jaunesnio amžiaus mergaitės turėjo atvirus pasičiuožimus, o vyresnio amžiaus mergaitės turėjo praktikuotis ir demonstruoti savo įgūdžius. Įvykis turėjo teigiamą poveikį visiems dalyvavusiems ir pranašauja sėkmę už stiprią šioje srityje mergaičių ledo ritulio ateitį. Jav ledo ritulys ieško naujų būdų, kaip auginti žaidimą. Žmonės turi siūsti savo idėjas.. Jungtinės Valstijos yra įsipareigojusios rinkti ir dalintis idėjomis. Laimėję gaus 30 rinkinių įrangos pradedantiesiems.

„Stebuklas ant ledo“ – populiariausia Amerikos kultūros pavadinimas. Jungtinų Valstijų megėjų ir koledžų žaidėjų komanda, kurią sudaro ir vadovauja treneris Herbas Brooks‘as , nugalėjo Sovietų komandą. Tarptautinės ledo ritulio federacijos (IIHF) pasirinko „Stebuklą ant ledo“, kaip amžiaus numerį vieną, įėjusį į tarptautinę ledo ritulio istoriją.

  • Microsoft Word 54 KB
  • 2015 m.
  • 18 puslapių (4518 žodžiai)
  • Escada
  • Sporto raidos JAV analizė
    10 - 9 balsai (-ų)
Sporto raidos JAV analizė. (2015 m. Gegužės 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/sporto-raidos-jav-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 25 d. 23:21
×
145 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo