Surenkamos kiaurymėtos gelžbetoninės perdangos



REFERATAS Surenkamos kiaurymėtos gelžbetoninės perdangos Istorija. Kiaurymėtų perdangos plokščių tipai pagal gamintojus. Kiaurymėtų perdangos plokščių atrėmimo mazgai ir sujungimas bendram darbui. Kiaurymėtų perdangos plokščių armuotų įtemptąją armatūra įtempių ir deformacijų stadijos. Angų kiaurymėtose perdangos plokštėse didžiausi leistini matmenys. Montavimo proceso organizavimas ir technologija. Darbuotojų saugos užtikrinimo sprendimai. Darbų kokybė ir jos kontrolė. Nauduotos literatūros sąrašas.
Gelžbetonis - kompozicinė medžiaga sudaryta iš 2 pagrindinių medžiagų: betono ir plieno. Šios medžiagos ,,tėvu“ drąsiai galime vadinti prancūzą Joseph’ą Monier’ą. Josephas Monier buvo sodininkas, kuris pastebėjo, kad, įdėjus plieninį tinklelį į paruoštą formą ir užpylus betono mišiniu, sukietėję vazonėliai būdavo daug stipresni ir ne tokie trapūs nei tie, kuriuose plieninio tinklelio nebūdavo. Su šiuo savo išradimu sodininkas 1867 m. apsilankė pasaulinėje naujovių parodoje Paryžiuje, kurioje naujovė sulaukė didelio pasisekimo. Tais pačiais metais jis savo išradimui gavo patentą, kurį 1885 m. nupirko vokiečių inžinierius Gustavas Adolfas Wayssas ir toliau tobulino. Sodininkas ir jo gėlių vazonėlis pakeitė statybos pramonę amžiams. Gelžbetonis tapo vienu iš plačiausiai naudojamų medžiagų statyboje. Atsiradus gelžbetoniui, dienos šviesą taip pat išvydo surenkamos gelžbetoninės perdangos plokštės, kurios buvo plačiai naudojamos gyvenamųjų namų statyboje. Tačiau jos turėjo nemažai trūkumų: jos buvo sunkios, brangios ir jų gamybai buvo naudojamas didelis kiekis betono. Viskas pasikeitė 1950 metais, kai pasaulyje buvo pradėtos gaminti tuštymėtos gelžbetonio perdangos plokštės, kurios pasižymėjo lengvumu, paprastu montavimu statybvietėje ir paprasta gamybos technologija.
Tuštymėta perdangos plokštė – betono ir armatūros gaminys, įprastai 220 mm pločio, su išilginėmis 159 mm diametro kiaurymėmis, dažniausiai naudojamas perdangos ilgis 3 – 6 m. Perdangos plokštės montavimui ir kėlimui yra numatomos 4 plieninės kėlimo kilpos arba laiptuota perdangos krašto forma, traversai užsikabinti.
Sumažinama apkrova nešančiosiosoms konstrukcijoms, (Sienoms, kolonoms, pamatams) dėl ko mažėja statybos kaina
Kiaurymėtos perdangos plokštės gali būti armuojamos virintiniais armatūros tinklais su skersine armatūra arba išilgine įtemptąją armatūra. Labiau paplitęs yra įtemptosios armatūros armavimas, dėl gamybos paprastumo ir ekonomiškumo.
1950 metais pradėtos gaminti perdangos plokštės greitai paplito po visa pasaulį ir beveik išstūmė sunkiasvores ne monolitines perdangos plokštes. Atsiradus naujoms perdangos plokštėms, jų montavimui buvo parengta montavimo technologiją, kuri buvo ir yra plėtojama, bei modernizuojama iki šių dienų, kad pastatai augtų dar greičiau, o statybvietėje dirbantys darbininkai būtų saugūs ir sveiki. Tolimesniuose šio darbo puslapiuose ir bus aprašoma surenkamų gelžbetoninių perdangos plokščių montavimo technologija, kuri ir yra dažniausiai taikoma šiuolaikinėje Lietuvos statybvietėje.
- Microsoft Word 5767 KB
- 2021 m.
- Lietuvių
- 13 puslapių (1690 žodžiai)
- Universitetas
- Ernestas
-