Tiltai referatas


Įvadas. Kelio statinių statybos vystymas pasaulyje ir Lietuvoje istorinė apžvalga. Bendros žinios apie statinių keliuose rūšis, paskirtį, statiniams keliamus reikalavimus. Tiltai ir tiltinės perėjos, svarbiausi tilto elementai, tiltų klasifikacija. Gelžbetoniai, sijiniai, rėminiai ir arkiniai tiltai. Sijiniai tiltai. Pagrindiniai rėminių perdangų tipai. Arkinės perdangos. Medžiagos naudojamos gelžbetoninių tiltų statyboje. Betonas. Armatūra. Svarbiausios gelžbetoninio tilto sudedamosios dalys. Perdanga. Paklotas. Lietaus nutekėjimo šulinėliai. Atraminiai guoliai. Tarpinės atramos – taurai. Galinės tilto atramso – ramtai. Pamatai. Tilto sujungimas su pylimu. Literatūros sąrašas.

Naujų ar rekonstruojamų tiltu statyba prasideda nuo kelio statybos, tokiu atveju tiesiant naują kelią arba remontuojant seną, jo trasoje pasitaiko įvairių kliūčių: upių, kanalų, daubų, griovų, slėnių, kelių, inžinerinių komunikacijų ir kt. Norint nutiesti kelią per tokias kliūtis, reikia statyti specialius statinius. Šie kelio statiniai yra sudėtingi, svarbūs ir labai brangūs. Jie turi būti tvirti ir atitikti eksploatacinius, konstrukcinius, gamybinius, ekonominius bei estetinius - architektūrinius reikalavimus. Jų priežiūra turi būti paprasta ir nebrangi. Statiniai turi būti tokios konstrukcijos, kad būtų stiprūs, išlaikytų pastovią formą bei padėtį ir standumą veikiant apkrovoms bei nepalankiai aplinkai. Eksploataciniu požiūriu transporto statiniai turi būti tokie, kad būtų saugus ir patogus transporto priemonėms bet pėsčiųjų eismas, atsižvelgiant į nuolat didėjantį eismo intensyvumą. Pagrindiniai kelio statiniai: tiltas, viadukas, estakada, tunelis, įvairios paskirties pralaidos, krantinės ir atraminės sienos.

  • Statyba Referatas
  • Microsoft Word 1671 KB
  • 2015 m.
  • 19 puslapių (3497 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aivaras
  • Tiltai referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Tiltai referatas. (2015 m. Vasario 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/tiltai-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 03:33
×