Transporto infrastruktūra (2)


Vilnius sandeliai ir terminalai. Reikšmė paskirtis transporto sistemoje bei logistikoje. Pagrindinės terminalo sandelio funkcijos. Sandėlio zonos srautų judėjimas terminale. Terminalų zonos ir jų funkcijos. Sandėlio darbo zonos. Darbų seka terminale. Krovinių srautai terminale. Terminalų zonų ir krovinių srautų schemos. Srautų intensyvumo terminale paros metu skaičiavimas 7 variantas. Krovinių saugojimo zonos parametrų skaičiavimas. Krovimo įranga. Krovimo įrangos parinkimas. Stelažinio saugojimo ypatumai tikslingumas. Stelažų tipai ir jų taikymo galimybės. Krovinių saugojimo stelažuose parametrų skaičiavimai. Krovos fronto rodiklių skaičiavimai.


Terminalai, kai vežant keleivius ir krovinius reikalingos tam tikros vietos priimti keleivius ar pakrauti krovinius, ir vietos, kur galima pekeisti tos pačios rūšies transporto priemones arba reikalingas transporto rūšis.

Terminalo reikšmė – skirti laikinam prekių saugojimui susijusiam su materialinių vertybių ekspedicija. Pagal atliekamų krovos darbų pobūdį šie sandeliai laikomi tranzitiniais, taip pat juose saugojimo laikas trumpesnis.

Sandelio funkcijos – tai yra laikinas materialinių vertybių saugojimas, taip pat materialinių srautų performavimas, bei papildomų logistinių paslaugų tiekimas. Taip pat garantuoti priėjimą prie transporto priemonių važiuojančių tam tikru keliuti, taip pat, kad bus lengvai pakeistos transporto priemonės bei palengvinti srautų susijungimą (garantuoti kokybišką keleivių ir krovinių aptarnavimą).

Įeinantis srautas lemia būtinybę atlikti transporto priemonės iškrovimo, bei atvežtų krovinių patikrinimo ir paskirstymo po reikiamas saugojimo vietas darbus.

Sandėliuojamas krovos vienetas – elementas, kuris susieja sandėlį su išorine aplinka

(ypatingai su transporto priemone) bei visas sandėliavimo sistemos struktūros dalis tarpusavyje, pvz.: padėklai, puspriekabės, konteineriai.

Krovinio nešėjas. Paprastai jo funkciją atlieka įvairūs konteineriai arba padėklai. Kuo stambesnis krovos vienetas, tuo mažiau krovos operacijų reikia atlikti su krovinio tona. Krovos vienetų paskirtis - padeda užtikrinti efektyvesnį krovinių apdorojimą terminale. Pakuotė - pagrindinių ir pagalbinių medžiagų konstrukcinis derinys, suteikiantis galimybę saugoti gaminius nuo jų pagaminimo iki panaudojimo, palengvinti krovinių apdorojimo darbus, apsaugoti aplinką ir dirbančiuosius nuo įpakuotų medžiagų poveikio, taip pat juos reklamuoti. Krovinio vieneto paketavimas – tai procesas, kurio metu vienodų matmenų ir savybių kroviniai pakuočių ir rišamųjų priemonių pagalba sujungiami į vieną atitinkamą geometrinių formų krovinio vienetą. Vežimo paketais esmė ta, kad nesupakuoti kroviniai formuojami į stambią partiją

• priemonės, užtikrinančios krovinių perkrovimą iš terminalo į transporto priemonę ir atvirkščiai (dirba krovos fronte);

• krovimo įranga, kuri apdoroja krovinius terminalo viduje (užtikrina krovinių apdorojimą sandėliavimo zonoje). Krovos įranga skirta perkrauti, iškrauti ir perkelti iš vienos vietos į kitą krovinius.

Krovos įrenginių pagrindiniai parametrai. Jiems priskiriami tokie rodikliai, kurie apibūdina jų technines ir technologines – eksploatacines savybes:

Grupiniai parametrai apibūdina atitinkamų pakrovimo įrangos grupes, o individualūs parametrai būdingi tik konkretiems krovos įrenginiams.

Įrangą, dirbančią krovos fronte, pasirinkome elektrinį šakinį kratuvą. Jis yra mažesnis už dyzelininį, todėl lengviau manevruoti. keliamoji galia – 2500kg, plotis – 1,165m, apsisukimo spindulys – 2m.

  • Transportas Referatas
  • Microsoft Word 197 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2399 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ieva
  • Transporto infrastruktūra (2)
    10 - 5 balsai (-ų)
Transporto infrastruktūra (2). (2016 m. Vasario 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/transporto-infrastruktura-2.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 06:27
×