Ūminis apendicitas slaugos planas


Ūminis apendicitas (appendicitis acutaLigos klinika. Išeitys ir gydymas. Prioritetinės slaugos diagnozės. Slaugos tikslai. Diagnozė pilvo skausmas susijęs su uždegiminiu procesu kirmėlinėje ataugoje. Tikslas mažinti skausmą, gerinti paciento komfortą. Diagnozė pykinimas ir vėmimas susijęs su uždegiminiu procesu. Tikslas pašalinti pykinimą, vėmimą. Diagnozė judėjimo apribojimas susijęs su skausmu dešinioje klubinėje srityje. Tikslas mažinti skausmą ir diskomfortą judant. Diagnozė karščiavimas susijęs su stiprėjančiu uždegiminiu procesu organizme. Tikslas sumažinti kūno temperatūrą. Diagnozė stresas dėl operacijos. Tikslas mažinti stresą, nuraminti pacientą. Diagnozė skausmas operacinės žaizdos vietoje. Tikslas sumažinti skausmą ir diskomfortą operacinės žaizdos vietoje. Naudota literatūra.

Svarbu nustatyti skausmo pobūdį, skaudamą vietą. Esant pilvo skausmui pacientas guli arba sėdi susirietęs, rankas laikydamas po krūtine.

Mokyti taikyti fizinias priemones (kūno padeties keitimas, įvairūs atsipalaidavimo būdai)

Keičiant kūno padėtį, taikant įvairius atsipalaidavimo pratimus sudaroma konkurencija skausmo signalams ir jis mažinamas.

Paciento stebėjimas padės išvengti užspringimo, įvertinsime pykinimo ir vėmimo intensyvumą.

Jei pacientas guli paprašyti jo pasisukti ant šono, kad skrandžio turinys laisvai pasišalintų, tai taip pat padės išvengti užspringimo.

Jei palotoje guli daugiau asmenų taip išsaugojamas jų privatumas. Laikantis higienos išvengiamas.

Pacientas galės pats kontroliuoti skausmą, keisdamas kūno padėtis išvengs intensyvėjančio skausmo.

Gulint ir stengiantis mažiau judėti pacientas mažiau jaus skausmą,išvengs stipriu skausmo protrukių.

Tai padės atstatyti organizmo skysčių ir elektrolitų kiekį, nes daug išprakaituojama. Geriausia gerti mineralinį, bet negazuotą vandenį, vaistažolių arbatą

Staigus kosulys stipriai įtempia pilvo raumenis, todėl pacientui pradės stipriau skaudėti , galimas žaizdos prasiplėtimas. Prisilaikymas padės to išvengti.

  • Microsoft Word 27 KB
  • 2016 m.
  • 9 puslapiai (1038 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vytautė
  • Ūminis apendicitas slaugos planas
    9.3 - 3 balsai (-ų)
Ūminis apendicitas slaugos planas. (2014 m. Lapkričio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/uminis-apendicitas-slaugos-planas.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 19 d. 00:38
×
26 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo