Upės ir ežerai projektas


Laguninis krantas. Lietuvos ezerai skaidres. Laguniniai krantai. Dzūkijos upės ir ežerai. Dzukijos upes ir ezerai projektas. Lietuvos upes ir ezerai referatai. Pelkiniai ezerai. Skaidres lietuvos upes. Laguniniai krantai skaidres. Krantu tipai laguninis.

Upės ir ežerai. Upės – šalies mėlynosios arterijos. Ilgiausios lietuvos upės. Upių tinklas ir baseinai. Upių baseinų plotai lietuvos teritorijoje. Aukštumų ir žemumų upės. Aukštumų upė. Žemumų upė. Upių maitinimas ir nuotekis. Potvynių priežastys ir padariniai. Tvenkiniai. Ežerų kraštas. Ežerai gali būti klasifikuojami pagal įvairius kriterijus, tačiau dažniausiai naudojamos klasifikacijos. Kaip susidarė ežerai ? Lietuvos ežerų dubenys susidarė nevienodai. Pagal tai skiriami. Ledyniniai ežerai. Karstiniai ežerai. Upiniai ežerai. Lagūniniai ežerai. Pelkiniai ežerai. Dirbtiniai ežerai. Ežero gyvenimas.

Mokslininkai tikina, kad ankščiau mūsų krašte ežerų buvo gerokai daugiau apie dvidešimt tūkst. Jie atrodė kitaip negu dabar: krantai skardingi, neapžėlę. Kur dingo daugybė šių ežerų? Pasirodo, jie ne tik susidaro, bet ir išnyksta. Ežero augalai kasmet nunyksta. Iš yrančių orginalių liekanų susidaro dumblas, kuris kaupiasi dugne. Seklaus vandens telkinio dubuo palyginti greitai prisipido dumblo, pakrantės augai išplinta visame ežere.

  • MS PowerPoint 2452 KB
  • 2012 m.
  • 27 puslapiai
  • Agne
  • Upės ir ežerai projektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Upės ir ežerai projektas. (2012 m. Lapkričio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/upes-ir-ezerai-projektas.html Peržiūrėta 2020 m. Kovo 30 d. 08:48
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo