Urbanizacija Lietuvoje Vilniaus ir Kauno didmiesčiai



Urbanizacija Lietuvoje. Vilniaus ir Kauno didmiesčiai. Urbanizacija. Tai socialinis procesas, miestų augimas, miesto gyventojų skaičiaus didėjimas, miestiško gyvenimo būdo plitimas. Daugeliui miestų pradžią davė pilys su priešpiliais. Urbanizacijos Vilniuje ir Kaune pradžia. Vilniaus ir Kauno miestų urbanizacijos priešistorė prasidėjo 14 a. Vilniaus ir Kauno urbanizacija po 2-jo pasaulinio karo. Antrasis pasaulinis karas miestams padarė daug nuostolių. Nuo XX a. Penkto dešimtmečio ir šešto dešimtmečio pradžioje plečiant pramonę. Lietuvos urbanizacija okupacijos metais. Didžioji Vilniaus ir Kauno urbanizacija. Viešojo transporto sistema (tapo daug modernesnė ir greitesnė. Urbanizacijos esmė. Miesto sukurti iki. Šaltiniai.
Urbanizacija Lietuvoje. Vilniaus ir Kauno didmiesčiai.
Tai socialinis procesas, miestų augimas, miesto gyventojų skaičiaus didėjimas, miestiško gyvenimo būdo plitimas.
Urbanizacijos Vilniuje ir Kaune pradžia.
Vilniaus ir Kauno miestų urbanizacijos priešistorė prasidėjo 14 a. pradžioje, pastačius pirmąsias gynybines pilis (pvz. Gedimino pilis ir Kauno pilis). Statant to meto pilis buvo formuojami pylimai, vandens (lietaus) nutekėjimai, aikštės, tvoros, grindinys.
Vilniaus ir Kauno urbanizacija po 2 jo pasaulinio karo.
Vilniaus ir Kauno gyvenamųjų mikrorajonų statybos.
Didžioji Vilniaus ir Kauno urbanizacija:.
Viešojo transporto sistema (tapo daug modernesnė ir greitesnė, kad juo galėtu naudotis ir didesnes pajamas gaunantys vilniečiai). Prieinamas būstas (didinti gyventojų skaičių miestų centre ir šalia esančiuose rajonuose, todėl pagalba miesto naujakuriams, jaunoms šeimoms ir jaunimui yra prioritetinė). Daug įvairesnių darželių (miestams jau sukūrė naujų vietų darželiuose, įtraukė privatų sektorių). Parkų ir viešųjų erdvių renesansas (didmiesčiuose, kuriuose sutvarkytoje, malonioje, žalioje aplinkoje galima ilsėtis neišvažiuojant iš miesto branduolio). Parkavimo sistema (padidėjo parkavimo vietų, vienam butui po vieną parkavimo vietą).
Miesto sukurti iki galo neįmanoma. Tai nenutrūkstantis procesas, kurį inicijuoja, keičia, tobulina miesto gyventojai. Miestas kaip gyvas organizmas, kuris susigūžia „skriaudžiamas“ ir atsiveria, priimdamas naujas idėjas.
- MS PowerPoint 680 KB
- 2019 m.
- Lietuvių
- 9 puslapiai (393 žodžiai)
- Gimnazija
- Kristina
-