Urbanizacijos įtaka transporto veiklai Transporto geografija


Urbanizacijos įtaka transporto veiklai Transporto geografija. Urbanizacija. Urbanizacija – socialinis procesas. Pasak archeologų, žmonija šioje planetoje jau gyvena milijonus metų. Anksčiau miestai buvo. Dabar situacija visiškai. Urbanizacijos procesai. Demografinė urbanizacija  – žmonių migracija iš kaimo į miestą. Urbanizacijos etapai. Urbanizaciją sąlygoja objektyvi. Urbanizacija architektūroje. Dėl urbanizacijos plečiasi. Urbanizacija ir viešasis transportas. Anuomet viešasis transportas buvo pajėgus tam gyventojų kiekiui ir poreikiams. Lietuvos pavyzdžiai. Lietuvos didžiuosiuose miestuose puikiai matoma urbanizacija. Vilnius. Kaunas. Klaipėda. Socialinių veiksnių įtaka. Didieji Lietuvos miestai per daugumą metų keitėsi. Informaciniai šaltiniai.

Lietuvos didžiuosiuose miestuose puikiai matoma urbanizacija. Dauguma žmonių keliasi gyventi iš kaimo į miestus. Taip pat žmonės nebedirba taip gausiai, kaip seniau, žemės ūkio srityje. Jie renkasi darbus didžiuosiuose miestuose. Prie to prisideda ir studentai, kurie po mokyklos baigimo keliasi gyventi į didžiuosius miestus, kur gausu universitetų ir kolegijų. Dažniausiai eismo kamščiai susidaro rytais, kai žmonės važiuoja į darbus, moksleiviai skuba į mokyklas, o studentai į paskaitas. Gatvėse būna gausu automobilių, autobusų 7-8 ryto. Dažniausiai spūstys susidaro, kadangi iš miesto pakraščių, tolimųjų rajonų žmonės juda į centrą. Dauguma, darbą baigia apie 16-17h, tad nenuostabu, kad tuo metu susidaro eilės keliuose, nes žmonės važiuoja iš darbo.

Didieji Lietuvos miestai per daugumą metų keitėsi. Pasireiškė įtaka, šiose srityse: Įtaka infrastruktūros plėtrai (geležinkelių, autokelių, stočių, uostų plėtra). Įtaka transporto darbuotojui ir transporto darbo sąlygoms. Įtaka transporto srautų kiekiams. Įtaka transporto srautams kryptims.

  • Geografija Skaidrės
  • MS PowerPoint 1139 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (721 žodžiai)
  • Kolegija
  • Aušrinė
  • Urbanizacijos įtaka transporto veiklai Transporto geografija
    10 - 5 balsai (-ų)
Urbanizacijos įtaka transporto veiklai Transporto geografija. (2015 m. Gruodžio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/urbanizacijositakatransporto-veiklai-transporto-geografija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 02:01
×