Užgavėnių scenarijus mokykloje


Uzgaveniu scenarijai. Uzgaveniu scenarijus vaikams. Scenarijus uzgavenems. Uzgavenes scenarijus. Uzgaveniu scenarijus konspektas. Dainos uzgavenems. Uzgavieniu scenarijus. Uzgaveniu senarijus. Užgavėnių kalbos. Scenarijai uzgavenems.

Įžanga. Užgavėnių scenarijus. Iš pat ankstyvo ryto moterys verda, kepa. Sunkesnių darbų jau nedirbama, nes yra manoma, jeigu per Užgavėnes sunkiai dirbsi, tai "per visus metus nebus poilsio". daroma šaltiena - tai tradicinis Užgavėnių valgis.

Paskutinė diena prieš gavėnios pradžią vadinama Užgavėnėmis. Jos paprastai būna antradienį, o trrečiadienį jau Pelenų diena, prasideda ilgas, rimtas ir liesas gavėnios metas. Senais laikais pasninkas buvo labai griežtas: mėsos valgyti iš viso nebuvo galima sepynias savaites, o pieną vartoti tik retkarčiais. Suagusieji tegalėjo valgyti tris katus per dieną - vos vieną kartą sočiai. Pasilinksminimai, šokiai, dainos, vaišės buvo draudžiamos ne tiek bažnyčios, kiek tradicijų. Todėl žmonės stengėsi Užgavėnes praleisti linksmai, valgyti kiek galima daugiau ir riebiau, "kad užtektų visai žiemai".

Atsižvelgiant į visą tai, aš pateikiu savo įsivaizduojamų Užgavėnių scenarijų. Darbo tikslas populiarinti vieną lietuvių kultūros elementų - Užgavėnes, mūsų, pamažu nutautėjančioje ir į vakarų kultūrą stačia galva neriančioje šalyje, kurioje kurioje pamažu iš žmogaus sąmonės išblanksta žodžiai: tautiškumas, etnografija, patriotizmas, o kosmopolizmas laikomas savaime suprantamu dalyku.

  • Microsoft Word 8 KB
  • 2012 m.
  • 4 puslapiai (1084 žodžiai)
  • Mokykla
  • Darius
  • Užgavėnių scenarijus mokykloje
    9 - 1 balsai (-ų)
Užgavėnių scenarijus mokykloje. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/uzgaveniu-scenarijus-mokykloje.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 28 d. 03:20
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo