Vadybos pagrindų konspektas: Tarpinio atsiskaitymo užduotys


Tarpinio atsiskaitymo užduotys (atviri klausimaiPaaiškinkite pateikdami pavyzdžių, kaip Drakerio SMARTER principai gali būti taikomi šiandienėje praktikoje. (19 knygos puslapisEkonominė logika – kaip ir kokią naudą organizacija gaus įgyvendinusi strategiją (parametrų derinį)? Apibūdinkite pateikdami pavyzdžių šį strategijos sandaros komponentą. Paskirtis. Priemonės – kaip organizacija pateks ir veiks tikslinėse arenose? Apibūdinkite pateikdami pavyzdžių šį strategijos sandaros komponentą. Paaiškinkite pateikdami pavyzdžių, kaip taikyti SSGG strategijų matricą. Apibūdinkite pateikdami pavyzdžių pagrindinius skirtumus tarp riboto racionalumo ir racionalaus sprendimo modelių, paaiškinkite, kaip, kokiomis aplinkybėmis kiekvieną modelį taikyti praktikoje ir derinti jų taikymą. Paaiškinkite pateikdami pavyzdžių, kas yra organizacijos vertės tinklas. Paaiškinkite pateikdami pavyzdžių, kaip taikyti vartotojui teikiamos naudos matricą. Paaiškinkite pateikdami pavyzdžių, kaip taikyti masinio vartotojo kainų koridoriaus metodą.


Pagrindiniai reikalavimai tikslų kokybei, pasiūlyti to paties Drakerio, yra šie: tikslai turi būti aiškūs, išmatuojami, pasiekiami, svarbūs, terminuoti (turi pradžią ir pabaigą – apibrėžti laike.

Šie parametrai – tai organizacijos charakteristikos, lemiančios konkurencinį organizacijos pranašumą pasirinktose veiklos arenose. Išskirtinumą gali lemti ne tik organizacijos reputacija ar prekių išvaizda, kaina ar patikimumas, prekių pateikimo į rinką greitis ar eksploatacijos ypatumai, bet ir išteklių bei procesų, jų derinių pobūdis, vadovų gebėjimai sukurti ir tinkamai valdyti išteklių, procesų derinį, sudarantį galimybes maksimizuoti ir veiksmingai išnaudoti konkurencinį organizacijos pranašumą kintančiomis verslo ir jo aplinkos sąlygomis.

Ekonominė logika – kaip ir kokią naudą organizacija gaus įgyvendinusi strategiją (parametrų derinį)? Apibūdinkite pateikdami pavyzdžių šį strategijos sandaros komponentą.

Ekonominės logikos parametras parodo, kaip turi būti tarpusavyje suderinti visi strategijos parametrai, kad strategija taptų priimtina organizacijos savininkams, kitiems dalininkams, investuotojams ir kitoms suinteresuotoms šalims, pavyzdžiui:

Ekonominė pelno siekiančių ūkio subjektų logika gali būti išreikšta ekonomijos masto, pažangių technologijų, įvairių gamybos, tiekimo, realizacijos procesų standartizavimo, jų derinių pranašumo išnaudojimo formomis;

Pelno nesiekiančių ūkio subjektų ekonominės logikos formos gali būti šios: teikiamos greitai ir nemokamai aukštos kokybės viešosios paslaugos visiems ūkio subjektams.

Išvardykite penkis PEST metodo taikymo žingsnius ir apibūdinkite pateikdami pavyzdžių kiekvieno PEST metodo taikymo žingsnio paskirtį.

analizuoti šių veiksnių tendencijos ir jos dinamikos numatomumą;

nustatyti, kurių veiksnių plėtotės prieštarauja viena kitai ar yra skirtingų krypčių.

nustatyti labiausiai tikėtinas svarbiausias plėtotes, turėsančias didžiausią poveikį organizacijos pasirinktiems strateginiams tikslams ar nagrinėjamas įvairiems tikslų variantams.

atlikti jautrumo analizę poveikiui vertinti (pavyzdžiui, vertinant blogiausiojo scenarijaus 10% tikimybę).

įvertinti aplinkos esminių pokyčių poveikį ogranizacijos konkurencingumui – padėčiai;

įvertinti aplinkos esminių pokyčių poveikį konkurentų konkurencingumui – padėčiai;

apibrėži organizacijos konkurencinę būklę pagal galimą konkurentų konkurencinę padėtį.

Priemonės – kaip organizacija pateks ir veiks tikslinėse arenose? Apibūdinkite pateikdami pavyzdžių šį strategijos sandaros komponentą. (36 psl.)

Šios priemonės tai vidiniai organizacijos ištekliai, stiprybės ir išorinio pobūdžio priemonės (įvairių tipų bendradarbiavimas (frančizės, licencijų nuoma) tarp ūkio subjektų, ūkio subjektų įsigijimai, susiliejimai, bendrų įmonių steigimas ir pan.), būtinos organizacijos strategijai veiksmingai įgyvendinti veiklai sėkmingai plėtoti.

Atliekant įmonės strateginį planavimą yra naudinga atlikti analizę, kuri apžvelgia ne tik verslą, bet įvertina esamus įvykius rinkoje bei konkurentų veiklą. Tai padeda atlikti SSGG analizė. Ši analizė atspindi:

Strategijos variantus formuoti pagal stiprybių ir galimybių, stiprybių ir grėsmių, silpnybių ir galimybių, silpnybių ir grėsmių sąveikos tipus, pavyzdžiui:

Organizacijos stiprybių ir išorinių galimybių sąveika yra ideali galimybė stiprybes panaudoti taip pat silpnybėms eliminuoti įvairiais organizacijos lygmenimis ir veiklos srityse.

Organizacijos silpnybių ir galimybių sąveikos požiūriu galima nagrinėti investavimo sprendimo pagrįstumą ar verta plėtoti organizacijos stiprybes esant vienam ar kitam tikėtinam investicijų rezultatui.

Organizacijos stiprybių ir išorinių grėsmių sąveika gali padėti įvertinti, ar verta keisti organizaciją siekiant grėsmę pakeisti galimybe.

  • Microsoft Word 2716 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 29 puslapiai (4417 žodžiai)
  • Universitetas
  • Agnė
  • Vadybos pagrindų konspektas: Tarpinio atsiskaitymo užduotys
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Vadybos pagrindų konspektas: Tarpinio atsiskaitymo užduotys. (2018 m.). https://www.mokslobaze.lt/vadybos-pagrindu-konspektas-tarpinio-atsiskaitymo-uzduotys.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 15:38
Peržiūrėti darbą
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo