Verslo funkcijos ir verslininkystė projektas



Sampratos. Verslo funkcijos. Verslininkystės nauda visuomenei. Verslo formulė. Verslininkystės rūšys. Verslo schema. Inovacinis verslas. Verslo veiksniai. Atlyginimas už dalyvavimą versle. Šalies ekonominė veikla. Verslo vaidmuo ekonomikoje. Verslininkystės strategijos. Ekonominiai verslo principai. Verslo aplinka. Išorinė verslo įmonės aplinka. Vidinė verslo įmonės aplinka. Informacijos šaltinių sąrašas.
Verslas – tai veiklos būdas teikiant prekes ir paslaugas tenkinant visuomenės poreikį. Verslumas – tai naujų galimybių atradimas, savirealizacijos, ekonominės, socialinės naudos kūrimas. Verslininkystė – tai idėjos brandinimas ir organizacijos sukūrimas tai idėjai įgyvendinti.
Gaminti prekes; Skatinti konkurenciją; Sukurti naujas darbo vietas; Teikti paslaugas; Sukurti turtą.
Skatina ekonomikos augimą; Didina našumą; Kuria naujas technologijas, produktus arba paslaugas; „atjaunina“ rinkos konkurenciją.
Verslo formulė išreiškia ekonominį verslo turinį. EV = K1 + G + K2 K1 – medžiagų ir atsargų pirkimas; G – gamyba; K2 – prekių pardavimas. Pagal ribinio naudingumo teoriją, kuo didesnis prekių retumas, tuo didesnis paskutinio atsargų vieneto naudingumas ir ekonominė vertė.
Gamybinė – kai perkamos žaliavos ir medžiagos, iš kurių gaminamos prekės. Prekybinė – kai perkamos prekės turint tikslą jas parduoti. Finansinė – kai prekiaujama vertybiniais popieriais ir pinigais.
Inovacija – tai procesas, kurio metu gimsta naujovė, tačiau iš tikrųjų inovacija tai: 99 proc. seniai žinomų dalykų; 1 proc. naujovių. Inovacinis verslas – dažniausiai siejamas su žinių ekonomika, nes tik naujos žinios padeda perimti ir pritaikyti inovacijas.
Verslo veiksnių grupės: Žemė – natūriniai ištekliai, kurie gali būti panaudoti jų neperdirbant: žemė, miškas, klimatas, nafta ir pan.