Verslininkystės ir verslumo esmė



Tema verslininkystės ir verslumo esmė. Verslininkystės reiškinys. Kas yra verslas ? Kas yra verslas? O tuomet kokia verslininkystės samprata? Verslo funkcijos visuomenėje. Verslininkystė plačiąja prasme. Verslininkystė siaurąja prasme. Verslo laisvė. Kas gali būti verslininku? Verslininko sąvoka apibrėžiama 2 būdais. Kokias savybes turi turėti verslininkas? Verslininkų tipai (Lessen, 1986). Idėjų generavimo metodai. Verslininko vaidmens organizacijoje kaita. Sėkmingo verslo atstovai.
Verslininkystės samprata Terminas „ Verslininkystė“ yra atitikmuo tarptautinio ekonominio termino „ entrepreneurship“, kuris yra kilę iš prancūziško žodžio „ entreprendre“, reiškiančio „ imti tarpininkauti“.
Vienas seniausių užfiksuotų komercinių sandorių yra aprašytas Biblijoje ( Senojo Testamento Pradžios knygoje rašoma, kad Abraomas pirko iš hetito Ephromo su uola ir medžiais) Verslininkystės besiformuojančius pagrindus galima atrasti Ksefonto (VI –V am.p.m.e), Platono ( V-IV a.p.m.e), Aristotelio ( 384-322 m.p.m.e) raštuose.
Verslas tai tam tikra veikla , kurio tikslas atliepti rinkos poreikius ( tai ko nori vartotojas ), akumuliuoti darbo ir finansinius bei ekonominius išteklius , ko pasekoje gauti pajamas ir pelną.
Verslas – tai juridinio ar fizinio asmens, įmonės, veikla, kuriai naudojami ekonominiai ištekliai, kuria siekia gauti pajamų bei pelno ir už kurią šis asmuo atsako savo turtu.
Verslininkystė – tai procesinis reiškinys, kai asmuo pasikliaudamas savo verslumu, situacijos pakankamumu, įsitikina savo sėkme ir prisiimdamas finansinę, moralinę ar socialinę atsakomybę, suformuoja naują pelningą ir vartotojams naudą teikiančią verslo idėją.
Tai galimybė savarankškai tvarkyti visus gamybos, valdymo, finansų, personalo ir marketingo klausimus.
Absoliučios verslo laisvės nėra. Ji susieta su rizika ir atsakomybe Verslo laisvė atsiranda dėka laisvos verslo ekonomikos ( kur vyrauja privati nuosavybė, o ekonominius santykius reguliuoja laisva rinka) Laisva rinka yra tada, kai sandoriai tarp pirkėjų ir pardavėjų vyksta be valstybės įsikišimo.