Verslumo planavimas


Dalis – rinkodaros vadyba. Rinkodaros principai ir sistema. Rinkodaros dėsniai. Rinkodaros komplekso aplinka. Rinkodaros strategija.


Tikslas : Isiaiškinti kokia yra verslo planavimo esmė ir vaidmuo verslo įmonėje.

Kompleksiškai ir sistemiškai aprašyti verslo įmonę bei jos veiklos valdymo sistema.

Aprašyti verslo įmonės istrumentus ir galimybes bei jų panaudojimą verslo įmonės veiklos tobulinimui.

Norint tapti verslininku nepakanka geros verslo idėjos, nesvarbu kokia gera atrodo idėja, labai svarbus nuoseklus darbas siekiant įgyvendinti tą idėją, reikia atlikti begalę veiksmų norint įsitikinti, kad jūsų verslo idėja yra tinkama įgyvendinimui. Daugelis turi kokią nors verslo idėja, o jeigu labai skubama įgyvendinti įdėja praktiškai, iškyla pavojus suklysti pražiopsojus kitas, galbūt dar geresnes idėjas bei suklysti neapgalvotai veikiant. Pagal autorius Bragg Andrew ir Bragg Mary egzistuoja keturių žingsnių procesai ir novatoriškas procesas, kad gera verslo idėja taptu pelningu verslu autoriai siūlo vadovautis šiais metodais. Pirmasis žingsnis tai galimybių ieškojimas ir formavimas, jame pabrėžta, kaip konkretūs kūrybiški metodai padeda tyrinėti ir svarstyti pradines esmines prielaidas apie verslo galimybę. Idėjų generavimas yra antrasis žingsnis,šiame žingsnyje toliau taikomas intuityvių ir racionalių metodų derinys įgalinantis rasti keletą sprendimų,kaip išnaudoti ankstesniame žingsnyje apibrėžtą verslo galimybę. Idejų vertinimas ir atranka yra trečiasis idėjų plėtotės adresatų proceso žingsnis jame formuojami ir išsikristalizuojami verslo idėjų vertinimas bei atranka. Kietvirtasis idėjų plėtotės proceso žingsnis yra įgyvendinimo planavimas,galimų įgyvendinimo kliūčių įvardijimas ir įveikimas, kai sukuriama papildoma pradinės verslo idėjos vertė. Viena svarbiausių, bet nepakankamai vertinamų verslo gebėjimų yra gebėjimas atpažinti ir išplėtoti perspektyvias naujas verslo idėjas, susijusias su technologijomis, paslaugomis ir produktais. Verslo idėja nukreipta į vartotojo noro (suprasto arba nesuprasto) patenkinimą, atliekant konkrečius veiksmus ir gaunant naudą. Plėtojant verslą svarbiu aspektu yra finansinė padėtis. Pirmą karta kuriantis naują verslą ar idėją verslininkai ir vadovai, dažnai neefektyviai išleidžia pinigus,arba yra minimalus įstatinis kapitalas, kuris yra nepakankamas veiklos vykdymui arba per mažas siekiant gauti kreditą ar pritraukti investuotojų. Taip pat reikia akcentuoti , kad plėtojant verslo idėja dažnai spendžiama ne ta problema, t.y jeigu turime konkurenta, turi iškilti klausimai „kaip?“ ir „kodėl?“ , kad išanalizuoti konkurento produktą ir sukurti geresnį, o ne sukurti toki pati produktą koks yra pas konkurentą. Taigi, labai svarbu surinkti ko išsamesnę informaciją apie rengiama verslo idėją, kuo geriau plėtojamos idėjos tuo didesnė sėkmės tikimybė ir mažesnė rizika,kad reikęs daug laiko skirti pakeitimams.

Intuicija ir logika – lygiaverčiai partneriai. Vis labiau prįpažistama, kad intuicija ir logika atlieka tam tikrą, nors ir skirtingą, vaidmenį kiekviename idėjų plėtotės proceso žingsnyje, ir nėra pasitelkiami tik tam tikruose šio proceso žingsniuose.

Švietimas žudo kūrybiškumą. Beveik nuo tos akimirkos kai padedame lankyti mokyklą, mus pradėda mokyti konvergentiškai, šiuolaikinė švietimo sistema remiasi tikslais ir rezultatų efektyvumu, nenuostabu, kad vaikai yra mokomi ieškoti vienintelių teisingų atsakymų visusuose mokomuosiuose dalykuose, t.y švietimos sistema stiprina analitiškumą, o ne vaizduotę.

Stenkitės sugalvoti kuo daugiau idėjų – padidės tikimybė aptikti tikrai unikalų ar naujovišką sprendimą. Venkite ieškoti vienintelio „teisingo“ sprendimo. Leiskite sau kelti nežabotas, pašėlusias, radikalias ir neįmanomas idėjas – lengviau prijaukinti nežabotą mintį, nei įkvėpti gyvybę silpnai, be to, radikalios idėjos siūlo visiškai naujas įžvalgas. Stenkitės nesijaudinti dėl logikos ar teisingumo – atsipalaiduokite, lepinkite savo smegenis ir leiskite sau mąstyti nelogiškai.

  • Microsoft Word 103 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 30 puslapių (5714 žodžiai)
  • Universitetas
  • Arnas
  • Verslumo planavimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Verslumo planavimas . (2017 m. Gegužės 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/verslumo-planavimas.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 21 d. 08:07
×
26 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo