Vėžinius susirgimus sukeliantys virusai


Įvadas. Ląstelių transformacija. Savybės skiriančios normalias ląsteles nuo transformuotų. Onkogeniniai virusai. Retrovirusai. Hepatito C virusas. Onkogeniniai DNR virusai. Hepatito B virusas. Epšeino-Baro virusas. Žmogaus papiloma virusas. Onkogeninių virusų patekimo į ląstelę keliai. Išvados. Literatūra.

Vėžys yra viena iš pagrindinių nenaturalios mirties priežaščių išsivysčiusiose šalyse. To pasekoje yra dedama daug pastangų tiriant šios ligos mechanizmus, norint ją suprasti ir kontroliuoti. Per pastaruosius metus supratimas apie onkogenezę - vėžio vystymasį, smarkiai pagerėjo. Prie to ypač prisidėjo kancerogeninių virusų tyrimai, jie leido suprasti molekulinį onkogenezės pagrindą.

Dabar jau yra aišku, kad vėžys yra genetinė liga, ji yra nuoseklus ląstelių populiacijos, kuriose yra susikaupusios įvairios mutacijos, dauginimasis. Šios mutacijos daro įtaką reguliaciniams keliams, kurie kontroliuoja ląstelių komunikaciją, taip pat įtakoją jų augimą ir proliferaciją, tai sukelia nevaldomą jų dauginimasi, padidina audinių disorganizaciją ir galiausiai sukelia vėžį. Kai kurios mutacijos gali būti paveldimos, tuo tarpu kitos gali būti sukeltos endogeninių DNR pažeidimų, taip pat kaip aplinkos kancerogenų ar infekcijų, įskaitant ir virusus.

  • Microsoft Word 38 KB
  • 2014 m.
  • 11 puslapių (2650 žodžiai)
  • Universitetas
  • Visetu
  • Vėžinius susirgimus sukeliantys virusai
    10 - 4 balsai (-ų)
Vėžinius susirgimus sukeliantys virusai. (2014 m. Sausio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/vezinius-susirgimus-sukeliantys-virusai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 12:41
×