Vidiniai ir išoriniai veiksniai veido odai


Įvadas. Išoriniai veiksniai. Uv spinduliai. Klimatas. Oro tarša. Tabakas. Oro kondicionierius. Vidiniai veiksniai. Stresas. Hormonų pusiausvyra. Amžius. Mityba. Veido valymas. Veido odos maitinimas. Veido odos drėkinimas. Saulės spinduliai. Žalingi įpročiai. Mityba. Gyvenimo būdas. Šaltiniai.


Odos senėjimas yra įtakojamas daugelio faktorių, tokių kaip UV radiacija, alkoholio vartojimas, rūkymas, aplinkos tarša ir pan. Ne gana to, nedaugelis žmonių supranta, kad ir svorio pokyčiai, cukraus lygmuo kraujyje, to pasekoje vykstančios biocheminės reakcijos, visa tai veikia odos struktūrą.

Svarbus klimato veiksnys saulės spinduliai. Esant intensyviam poveikio rūstus saulės spindulių ant plikos galvos galimo saulės smūgio. Ypač vaikai lengvai perkaisti, nes defektų termoreguliacijos. Yra žmonių, kurie dramatiškai padidėjęs jautrumas saulės šviesai. Saulės spinduliai į juos, net jei nėra labai stiprus priežastis fotodermatit poveikis: odos išbėrimas, niežėjimas, svaigulys, galvos skausmas išvaizdą.

Pagal streso hormono sustiprinto kraujo įtakos patenka į smegenis ir širdį, bet jis yra jo ištekėjimas iš paviršinio laivams, per kurias deguonis yra išleidžiamas į odos ląstelių. Todėl, kai jis nėra, oda akimirksniu praranda blizgesį ir pilka. Bet tai dar ne viskas. Taip pat reikėtų priminti, kad nors pagal streso, mes pradėsime veikti nepastoviai, klystame kaip išmaišyti įtampą, o tada kenčia nuo nemigos ir valgyti blogai. Ši papildoma našta hormonų sistemą

Su amžiumi hormonų kiekis mažėja, ypač estrogeno, testosterono ir žmogaus augimo hormono. Visi jie turi didelį poveikį odos būklei. Balansas, labai svarbus aspektas šiuo kontekstu. Paauglystėj didelis hormonų kiekis skatina odos problemas, tokias kaip spuogai, kai tuo tarpu su amžium sumažėjęs jų kiekis skatina odos degeneraciją. Moterims, pokyčiai hormonuose, ypač estrogene, menopauzės metu, itin stipriai paveikia odos būklę. Estrogenas įtakoja odos raukšlėjimąsi, drėkinimą bei tvirtumą. Šis hormonas jungiasi prie odoje esančių estrogeno receptorių ir aktyvuoja genus, kurie savo ruožtu skatina odos regeneraciją. Tad logiška, kad kritus estrogeno lygmeniui, odos atsinaujinimo procesas sulėtėja, ko pasekoje ima plonėti dermis bei epidermis.

  • Microsoft Word 89 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2506 žodžiai)
  • Kolegija
  • Sandrulka2
  • Vidiniai ir išoriniai veiksniai veido odai
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Vidiniai ir išoriniai veiksniai veido odai. (2017 m.). https://www.mokslobaze.lt/vidiniai-ir-isoriniai-veiksniai-veido-odai.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 13:06
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo