Vištų dedeklių auginimas



Vištų dedeklių auginimas Įvadas. Paukštininkystė yra viena iš pagrindinių gyvulininkystės šakų. TIKSLAS Pristatyti vištų dedeklių veisles. Paukščių anatomija ir fiziologija. Nostril-šnervė Larynx-gerklos trachea-trachėja. Vištų biologinės ir ūkinės savybės, konstitucija ir eksterjeras. Vištų konstitucija ir eksterjeras Konstitucija- vadinama morfologinių ir fiziologinių organizmo savybių visuma. Eksterjeras- tai paukščio išorės ir kūno sudėjimo ypatumai. Naminių paukščių veislės. Veislių klasifikavimas. Veislė- tai bendros kilmės, pakankamai didelė vienos rūšies. Dominantai Leghornai D. Dominantai Saksesai D. Juodieji Dominantai Mėlynieji Dominantai. Raibieji Dominantai Rudieji Dominantai. Rudieji Bovansai. Vištų produktyvumas. Taigi, svarbiausias paukščių produktyvumo rodiklis yra jų dėslumas. Veiksniai, turintys įtakos dėslumui Dėslumas priklauso nuo nepaveldimų veiksnių Aplinkos sąlygų. Vištų lesalai, lesinimas ir laikymo būdai. Vištų lesalai Koncentruotieji lesalai. Mineraliniai lesalai. (Kiauteliai, kaulamilčiai, susmulkinta kreida ir kalkės. Lesinimo būdai Sausais pilnaverčiais kombinuotais lesalais (sausasLaikymo būdai Ant grindų. Taip laikomos vištos gali būti išleidžiamos į lauką arba ne. Vištų ligos ir profilaktika. Virškinimo sutrikimas. Pasireiškia vidurių užkietėjimu arba viduriavimu. Nutukimas. Pasireiškia dėl sutrikusios medžiagų apykaitos. Niežai. Tai paplitęs narveliuose laikomų paukščių susirgimas. Avitaminozė. Tai liga, atsirandanti, organizmui ilgą laiką negaunant kurio nors vitamino.
TIKSLAS: Pristatyti vištų dedeklių veisles, eksterijerą, reprodukciją, produktyvumą, zoohigieną, vištų ligas ir profilaktiką bei auginimo technologijas. UŽDAVINIAI: Vištų anatomija ir fiziologija, eksterjeras, kondicija, veislės, reprodukcija, produktyvumas; Lesalai jų sudėtis, maistingumas, lesinimo normos; Vištų lesinimas ir priežiūra (lesinimo ir laikymo būdai, zoohigiena, ligos ir jų profilaktika).
Nostril-šnervė; Larynx-gerklos; trachea-trachėja; Oesophagus-stemplė; crop-gūžys; heart-širdis; gall bladder-tulžies pūslė; spleen-blužnis; liver-kepenys; gizzard-skilvis; eye-akis; brain-smegenys; lungs-plaučiai; caeca-žarnos; ovary-kiaušidė; kidney-inkstas; oviducts-kiaušintakis; cloaca-kloaka; large intestine-storoji žarna; small intestine-plonoji žarna; duodenal loop-dvilikapirštės žarnos kilpa; pancreas-kasa.
Vištų biologinės ir ūkinės savybės, konstitucija ir eksterjeras (1).
Vištų biologinės ir ūkinės savybės, konstitucija ir eksterjeras (2).
Vištų konstitucija ir eksterjeras: Konstitucija- vadinama morfologinių ir fiziologinių organizmo savybių visuma, susijusi su jo stiprumu, atsparumu, produktyvumu ir prisitaikymu prie aplinkos sąlygų. Ji priklauso nuo paveldimumo ir iš dalies nuo aplinkos sąlygų. Paukščiai skirstomi į penkis konstitucinius tipus: stiprų, standų, purų, švelnų ir grubų. Dėsliosios vištos priklauso stipriai konstitucijai, nes jos yra stiprių kaulų, tvirtais raumenimis, elastinga oda, prigludusiomis plunksnomis. Jų riebalinis audinys silpnai išsivystęs. Vištos yra gyvos ir judrios, greitai auga, jų medžiagų apykaita intensyvi, yra dėslios ir vislios.
Vištų biologinės ir ūkinės savybės, konstitucija ir eksterjeras(3).
Eksterjeras- tai paukščio išorės ir kūno sudėjimo ypatumai.
- MS PowerPoint 1733 KB
- 2017 m.
- Lietuvių
- 24 puslapiai (1407 žodžiai)
- Kolegija
- Ieva
-