Žemės ūkio politika Lietuvoje ir ES šalyse


Žemės ūkio politika Lietuvoje ir ES šalyse. Problemosir perspektyvos. Bendroji žemės ūkio politika. Pagrindiniai sutartyje įtvirtinti BŽŪP tikslai. Pagrindinės BŽŪP priemonės ir principai. Žemės ūkio fondai. Garantijų ir orentavimo skyriai. Galima skirti penkias pagrindines paramos priemones ES ūkininkams. Parama investuojantiems į ūkius. Parama ūkininkaujantiems nelabai palankiose ūkininkavimui teritorijose. Parama jauniems ūkininkams. Parama anksčiau išeinantiems į pensiją. Parama kaimo vietovėms pertvarkyti ir plėsti. Problemos. Perspektyvos. Vieninga ES žemės ūkio politika. Tiesioginė parama. Tolimesnė rinkos reguliavimo priemonių peržiūra ir supaprastinimas. Kaimo plėtra.

Žemės ūkio politika Lietuvoje ir ES šalyse. Problemosir perspektyvos.

Paramos tikslas – didinti iš žemės ūkio veiklos gaunamas pajamas, gerinti darbo, gyvenimo ir gamybos sąlygas. Investicijos turi būti nukreiptos gamybos sąnaudoms mažinti, produkcijos kokybei gerinti ir t.t. Neremiamos investicijos į sunkiai realizuojamų produktų gamybą. Paramos dydis negali viršyti 40 proc. bendros investicijų sumos.

Paramos tikslas palaikyti ūkininkų pajamas nepalankiose ūkininkavimui teritorijose. Kompensacinės išmokos mokamos už hektarą žemės. Paramos dydis - nuo 25 iki 200 eurų (apytiksliai 90 - 700 Lt) už hektarą.

Paramą gali gauti jauni ūkininkai iki 40 m., turintys atitinkamą kvalifikaciją ir ūkį kuriantys pirmą kartą. Ūkis turi būti ekonomiškai gyvybingas, atitikti higienos, aplinkosaugos ir kt. nustatytas sąlygas.

Paramos tikslas – užtikrinti pajamas vyresniems ūkininkams, nusprendusiems nutraukti ūkininkavimą. Toks ūkininkas turi būti ne jaunesnis kaip 55 metų ir ūkininkavęs paskutinius 10 metų. Maksimali kasmetinė parama negali viršyti 15 000 eurų (52 500 Lt), parama teikiama ne ilgiau nei 15 m., ir bendra išmokų suma negali viršyti 150 000 eurų (525 000 Lt).

Paramos tikslas – perorientuoti tradicinę žemės ūkio veiklą į kitą, nesusijusią su tradiciniu žemės ūkiu.

Stambūs ūkiai Per maža derybinė galia Nebaigta žemės reforma ir padarytos klaidos grąžinant žemes. Dideli dirvonuojančios ir piktžolėmis apaugusios žemės plotai. Nėra viduriniojo sluoksnio – stiprių šeimos ūkių, trūksta politinės valios jų rėmimui ir kūrimosi skatinimui.

  • Ekonomika Skaidrės
  • MS PowerPoint 53 KB
  • 2015 m.
  • 19 puslapių (820 žodžiai)
  • Aistė
  • Žemės ūkio politika Lietuvoje ir ES šalyse
    10 - 10 balsai (-ų)
Žemės ūkio politika Lietuvoje ir ES šalyse. (2015 m. Sausio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/zemes-ukio-politika-lietuvoje-ir-es-salyse.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 13:44
×