Žmogaus gyvybės evoliucija


Žmogaus evoliucija. Kuom jus žavi beždžionės? Gyvybės raida ir žmogaus kilmė. Mokslininkai mano, kad žmogaus evoliucija prasidėjo dar prieš 10–12 mln. Kaip vyko visa žmogaus evoliucija? Prieš 2 mlj. Metų, žemėje jau gyveno pirmykščiai žmonės. Daugiausia jų rasta Pietų ir Rytų Afrikoje. Istorija apie žmogaus atsiradimą.


Kaip atsirado žmogus? Žmogaus gyvybės istorija.

Prieš 12 mlj. Metų, Afrikoje klimatas tapo sausesnis, sumažėjo miškų. Protėviai privalėjo palikti miškus ir pradėjo glaustis žolynuose. Gebėjimas laipioti medžiais vis nyko, ir jie buvo priversti vaikščioti ant užpakalinių kojų. Priekinės galūnės tapo laisvos ir jie galėjo pasigaminti įrankių ir ginklų.

Prieš 2 mlj.

Jų išvaizda buvo panaši į beždžionių: kūnas apaugęs plaukais, veidas beždžioniškas. Laikui bėgant žmogus vis keitėsi.

Pirmieji žmonės gyvenę savanose buvo – australopitekai.

Iš australopitekų išsivystė – sumanusis žmogus. Jie buvo vadinami žmonėmis, nes gaminosi primityvius darbo įrankius – kirstukus. Nuo kitų australopitekų skyrėsi didesnėmis smegenimis. Jis sugebėjo gamintis ginklus ir įrankius iš akmenukų, medžio ir kaulų.

Prieš 1 1,5 mlj. Metų iš sumaniojo žmogaus išsivystė stačiasis žmogus. Jų smegenų tūris buvo didesnis, jie gebėjo pasigaminti sudėtingesniusįrankius, bei naudojo ugnį ir vaikščiojo stačiomis.

Prieš 300 500 tūkst. Metų iš sumaniojo žmogaus išsivystė nauja žmogaus rūšis neandertalietis.

Dabartiniai žmonės išsivystė iš neandertaliečių genties. Ši žmonių rūšis vadinama – protinguoju žmogumi ( homo sapiens). Šie žmonės jau galėjo siūti šiltus rūbus, gaminosi vis tobulesnius įrankius, lipdė puodus ir gaminosi maistą. Šie žmonės pamažu išplito visame pasaulyje. Šiai rūšiai priklauso visi pasaulio žmonės, tuo tarpu ir mes.

  • MS PowerPoint 7630 KB
  • 2025 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (409 žodžiai)
  • Mokykla
  • Irma
  • Žmogaus gyvybės evoliucija
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Žmogaus gyvybės evoliucija. (2025 m.). https://www.mokslobaze.lt/zmogaus-gyvybes-evoliucija.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 17:54
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo