Žmogaus ir gamtos tarpusavio santykio savitas vaizdavimas Igno Šeiniaus romane ,,Kuprelis''


Ignas seinius kuprelis rasinys gamta ir zmogus. Pagrindinis kurinio veikejas kuprelis yra gamtos zmogus. Žmogus ir gamta igno šeiniaus romane kuprelis. Gamtos svarba igno seiniaus kuprelis. Zmogaus antmintis santykijw su gamta rasinyd. Kuprelis gamtos žmogus. Kuprelis gamta ir zmogus. Kuprelis gamtos vaizdai. Olesis yra gamtos zmogus. Kuprelis citatos apie gamta.

Žmogaus ir gamtos tarpusavio santykio savitas vaizdavimas Igno Šeiniaus romane ,,Kuprelis''.

Žmogaus ir gamtos ryšys visuomet buvo svarbus, todėl, kad šie du dalykai yra neatsiejami vienas nuo kito: gamta yra mūsų visų motina, o žmogus – jos vaikas. Tačiau Igno Šeiniaus romane ,,Kuprelis‘‘ gamtos ir žmogaus santykis vaizduojamas ne tik kaip gyvybė: pagrindinis kūrinio veikėjas Olesis gamtoje atranda meilę, sielos ramybę ir gyvenimo prasmę.

Romane atsiveria jautri, bet kartu ir trapi meilės istorija, nes Kuprelis įsimyli Gundę. Gundė – tai Olesio moters idealas, į ją jis žiūri ne kaip į paprastą namų šeimininkę, bet kaip į mylimąją. Ignas Šeinius savo kūrinyje ją sieja su ankstyvu pavasariu, brėkštančia aušra ir lakštingalos daina: ,,Aš mylėjau ją, kaip naktis myli lakštingalos dainą...“ Ko gero, Olesiui ji buvo tokia pat graži, o gal dar ir gražesnė už pačią gamtą.

  • Lietuvių kalba Rašinys
  • Microsoft Word 15 KB
  • 2014 m.
  • 1 puslapis (319 žodžiai)
  • Mokykla
  • Gabrielė
  • Žmogaus ir gamtos tarpusavio santykio savitas vaizdavimas Igno Šeiniaus romane ,,Kuprelis''
    10 - 4 balsai (-ų)
Žmogaus ir gamtos tarpusavio santykio savitas vaizdavimas Igno Šeiniaus romane ,,Kuprelis''. (2014 m. Balandžio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/zmogaus-ir-gamtos-tarpusavio-santykio-savitas-vaizdavimas-igno-seiniaus-romane-kuprelis.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 01:48
×