Agroekologijos mokomosios praktikos ataskaita


Agroekologijos mokomosios praktikos ataskaita. Priešsėlių parinkimas. Sėjomainos rotacija –. Sėjomainų reikšmė. Humuso balansas. Teigiamas 14 5. Maisto medžiagų balansas. Iš organikos. Išneša su derliumi. Iš viso. Dirvos erozija –. Greta augančių augalų tarpusavio teigiamas poveikis. Ekologinio ūkininkavimo programa.


Sėjomaina – tai laukų kaita sėjant žemės ūkio kultūras ir tų kultūrų išdėstymas pagal nustatytą tvarką. Galima sakyti, kad sėjomaina yra priemonė dirvos derlingumui ir derliui didinti. Kurias kultūras auginti sėjomainoje, parenkama, atsižvelgiant į konkrečios vietos ir dirvos sąlygas.

Priešsėlių parinkimas. Priešsėlis – augalai, kurie augo tame lauke praėjusiais metais. Netinkamai parinkus priešdėlius, auginamų kultūrų derlius mažėja. Įvedant sėjomainas, parenkama tokia kultūrų kaita, kad būtų gaunamas didelis ir pastovus derlius ir kartu dirvožemis išliktų derlingas. Nustatant žemės ūkio kultūrų kaitą – rotaciją, kiekvienai kultūrai reikia skirti tokį priešsėlį, kuris geriausiai atitinka jos biologinius reikalavimus.

Sėjomainos rotacija – kultūrų kaita sėjomainoje. Ji parodo, per kiek laiko ta pati kultūra grįš į tą patį lauką.

Taigi, nusprendus statyti mėšlidę, reikia apskaičiuoti, kokio didžio ji turėtų būti. Lietuvos sąlygomis joje turėtų tilpti per 8 mėnesius susikaupęs mėšlas. Mėšlidėje turi būti įrengtas srutų rezervuaras. Mėšlidėje mėšlas nepaliekamas gulėti bet kaip, o tvarkingai sukraunamas į vieną krūvą per visą mėšlidės plotį. Suformavus 1,5 m aukščio rietuvę, šalia pradedama nauja rietuvė, o pabaigus eilę – rietuvė naujoje eilėje ir taip toliau. Tokiu būdu kraunant mėšlą sumažėja azoto nuostoliai.

Dar mėšlą galima krauti kraikinio – „gilaus“ tvarto būdu. Gyvuliai kojomis sumina kraiką, į kurį susigeria srutos ir vanduo. Kad neprarasti maisto medžiagų, dedamas 0,5 m durpių sluoksnis. Gyvuliai laikomi palaidi.

Mėšlo laikymo būdas ekologiniame ir ne ekologiniame ūkyje turi būti tvarkingas, kad galėtų prikaupti maisto medžiagų ir neterštų aplinkos, ypač geriamo vandens šulinių.

  • Žemės ūkis Praktikos ataskaita
  • Microsoft Word 16 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (1517 žodžiai)
  • Kolegija
  • Mantautas
  • Agroekologijos mokomosios praktikos ataskaita
    10 - 3 balsai (-ų)
Agroekologijos mokomosios praktikos ataskaita. (2016 m. Kovo 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/agroekologijos-mokomosios-praktikos-ataskaita.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 15:47
×