Alternatyvieji ugdymo metodai


Marijos Montessori. Pedagogika. Ką jau žinau? ? ? Pedagogikos ištakos. Filosofija ugdymo principai. Vaiko laisvė ir teisės. Vaikas ir mokytojas (1 Vaikas ir mokytojas. Ugdymo specifika. Už ar prieš? ? ? Metodo trūkumai. Užduotis studentams. Rudolfo Štainerio (Valdorfo) pedagogika. Ką jau žinau? ? ? Pedagogikos ištakos. Filosofija. Vaikas ir auklėtojas. Ugdymo specifika. Už ar prieš? ? ? Metodo trūkumai. Lori Malaguzzi pedagogika. Ką jau žinau? ? ? Pedagogikos ištakos. Filosofija. Aplinka – trečiasis pedagogas “Padedantis išgyventi vaikystę”. Pedagogo veikla arba “Pirmieji du pedagogai”. Kodėl ugdymas keliant hipotezes (projektine veikla)? ? Reggio Emilia ugdymo programa ir dienotvarkė. Ugdymo priemonių savitumas. Kur Švedija, o kur Lietuva? ? ? Už ar prieš?


“Draugiška“ aplinka ir tinkamai pasirengusi mokytoja: vaiko aplinkoje nėra nieko, ko jis negalėtų imti; visos priemonės tiksliai savo vietose; mokytojo uždavinys -parodyti, kaip tiksliai naudotis daiktais (jei vaikas mažas – individualiai, jei vyresnis- galima keliems); atsitraukti ir leisti vaikui tiesiog veikti. Nesikišti. Netaisyti. Įsikišimas būtinas tik tada, jei bus padaryta žala draugui, daiktui, pačiam). Jei vaikui neišeina, kažko nemoka, mokytojo užduotis - nuspręsti, ką jam parodyti.

„Draugiškas“ požiūris į klaidas: vaikui suklydus mokytojo uždavinys - parodyti, kaip ištaisyti klaidas ( pvz.: išpylė vandenį, paduoti šluostę).

Susikaupimas – įgūdis, įgyjamas tik praktikuojant: kiekvieną darbą leisti vaikui daryti kiek kartų ir laiko, kiek jam reikia išmokti. Tik darydamas daug kartų vaikas ne tik įgyja tam tikrą gebėjimą, bet ir išmoksta susikaupti.

Jokių bausmių ir jokio atlygio už vaiko pasiekimus: gėda (pvz. gavus mažesnį įvertinimą) tokia pati bausmė, kaip ir lazda. Vaikai mėgsta mokytis ir jiems reikia leisti mokytis ne dėl „žvaigždės“, bet dėl paties proceso.

Mokytojo įvaizdis – svarbus pedagogikos akcentas: apranga, papuošalai, laikysena (nėra ypatingų emocijų ir ypatingo švelnumo. Jei elgesys netinkamas, tiesiog pasakyti „Ne“).

Mišraus amžiaus vaikų grupės. Vaiko buvimo grupėje trukmė – 6 valandos. Grupės 16-20 vaikų.

  • MS PowerPoint 16119 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 63 puslapiai (1939 žodžiai)
  • Kolegija
  • Mode
  • Alternatyvieji ugdymo metodai
    10 - 2 balsai (-ų)
Alternatyvieji ugdymo metodai. (2019 m. Lapkričio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/alternatyvieji-ugdymo-metodai.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 09 d. 15:29
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo