„Anykščių Šilelis“ kvapai ir garsai


Baranausko poema „ Anykščių šilelis “. Pušelių sakai , žiedų kvapai , skruzdėlynas , kvapai sklinda iš skujų , iš šiškų. Lietuviams būdingos savybės.
Išnagrinėjus kūrinio ištraukas, panaudojant darbo lapo medžiagą, parašyti 50-70 žodžių temos apibendrinimą: pagrįsti duotą teiginį, trumpai aptariant turinį ir raišką (būtina paminėti bent 1 meninę priemonę).
pušelių sakai, žiedų kvapai, skruzdėlynas, kvapai sklinda iš skujų , iš šiškų ...
Kvepiantis (kvėpuojantis) šilelis palyginamas su sodu ir orkestru (išrašykite citatas)
Lyg kad stripkuoja, juokias, gieda, verkia gailiai",- pasakotojui visi kvapai susilieja į brangiausių kvepalų mišinį, jie tokie skirtingi, bet taip harmoningai dera lyg koks orkestras...
Šilelio garsai (ištrauka nuo „Ai siaudžia gražiai miškas <...> iki „Ai būdavo<...>“)
Autorius vaizdingai perteikia nakties tylą: Vidurnaktyj teip tyku,- kad girdi, kaip jaunas Lapas arba žiedelis ant šakelių kraunas; Girdi, kaip šakom šnibžda medžių kalba šventa. Kaip žvaigždelės plevena, gaili rasa krinta. Tekste daugiausia minima paukščių: genių, žąsų, ančių, tilvikų ir daug kitų čiulbuonėlų. Tačiau ypatingą vietą paukščių chore poetas skiria lakštingalos giesmei: Ė už visus viršesnis lakštingalėlės balsas: Pilnas, skardus, graudingas ir, taip sakant, skalsus: Skamba, ūžia per krūmus ir vis kitaip mainos, Ir vis dūšion įsmenga – lyg Lietuvos dainos. Visi garsai taip tarpusavyje susilieja, kad net „ausis skyrium nepažįsta“
- Microsoft Word 18 KB
- 2021 m.
- Lietuvių
- 2 puslapiai (742 žodžiai)
- Gimnazija
- Antanas
-