Ar esu laisvas, kai turiu laisvę vartoti?


Esu laisvas, kai turiu laisvę vartoti? Laisvės samprata. Kiekvienam žodis „Laisvė“. Vartotojiška laisvė. Mūsų visuomenė yra vartotojiška mes vartojama maistą. Dažniausiai manome, kad vieną ar kitą dalyką mes pasirinkome laisva valia. Artėjant šventėms neretai susimąstome. Tie, kurie pirmą kartą išbando tam tikras psichotropines medžiagas. Alkoholio vartojimas ne. Paskolų pasiėmimas taip pat yra laisvas kiekvieno pasirinkimas. Kalbant apie laisvę vartoti iš krikščioniškos pusės. Tiktai atsakingai naudodamiesi turima laisve. Naudoti šaltiniai.

Kiekvienam žodis „laisvė“ gali reikšti visiškai skirtingus dalykus: Nacionalinę laisvę Ekonominę laisvę Pilietinę laisvę Asmeninę laisvę.

Mūsų visuomenė yra vartotojiška: mes vartojama maistą, vaistus, kai kurie vartoja ir netinkamus dalykus, tokius kaip: narkotikai, alkoholis, tabakas. Taip pat imamame įvairius vartojamuosius kreditus. Bet ar visada susimąstome, ar mūsų sprendimą tikrai lėmė mūsų pačių norai bei poreikiai?

Artėjant šventėms neretai susimąstome, ką patieksime ant švenčių stalo. Kiekvienas iš dalies yra laisvas pasirinkti, tačiau mūsų pasirinkimą taip pat lemia ir išpažįstamas tikėjimas, papročiai, artimųjų pageidavimai. Nereikia pamiršti ir to, dažnai apsipirkinėdami susiviliojame akcijomis, paklūstame spalvingai reklamai.

Tie, kurie pirmą kartą išbando tam tikras psichotropines medžiagas, mano, kad taip pasielgė, nes patys to norėjo. Bet šią nuomonę vargu ar pavadinsi teisinga. Daugelis priimta tokį sprendimą veikiami aplinkinių, jų spaudimo, norėjimo „pritapti prie chebros“. Dažnai tokie sprendimai turi liūdnų pasekmių.

  • Etika Skaidrės
  • MS PowerPoint 729 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (441 žodžiai)
  • Viktorija
  • Ar esu laisvas, kai turiu laisvę vartoti?
    10 - 6 balsai (-ų)
Ar esu laisvas, kai turiu laisvę vartoti?. (2015 m. Gruodžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/ar-esu-laisvas-kai-turiu-laisve-vartoti.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 16:10
×