Atliekų rūšiavimo svarba


Įvadas. Temos uždaviniai. Ar ekologiškai gyvename? Atliekų rūšiavimo problema Lietuvoje. Atliekų tvarkymo principai. Perdirbamos antrinės žaliavos. Pavojingos atliekos. Atliekų irimo trukmė. Tikslai ir priemonės. Išvados – rekomendacijos. Literatūra.

Pastaba ! Į biodegraduojamoms atliekoms skirtą konteinerį nereikėtų mesti sodo atliekų.

Vadovaujantis produktų ir produktų pakuotės ženklinimo nuorodomis, galėsime tinkamai rūšiuoti atliekas ir taip išsaugosime sveiką aplinką, pristabdysime jų perteklinį patekimo kiekį į sąvartynus, į aplinką nepateks ilgai yrančios ar pavojingos medžiagos. Rūšiuojant atliekas sukaupiama antrinių žaliavų kaip alternatyvų žaliavų ir energijos šaltiniams, pristabdomas miškų kirtimas, sutaupoma gamtos išteklių ir energijos, nes perdirbtas antrines žaliavas bus galima naudoti pakartotinai, sumažinama vandens ir oro tarša, sumažinama atliekų tvarkymo išlaidos, nes išrūšiavus, atliekų mūsų šiukliadežėje ir konteineryje bus mažiau, tad rečiau reiks juos išvežti.

Turėtų būti skiriamas didesnis dėmesys atliekų rūšiavimui, deja vis dar jaučiamas ekologinio sąmoningumo trūkumas. Teko matyti nemažai atvejų, kuomet šiukšlinama viešose vietose, taip pat pasitaiko ir konteinerių niokojimo atvejų. Deja, vis dar pasitaiko tokių žmonių, kuriems priimtinausias atsikratymo atliekomis būdas esti atliekų išvežimas, pavyzdžiui, į mišką. Tokie žmonės, kurie veža šiukšles į gamtą, daro tai sąmoningai, specialiai. Tokie dalykai tiesiog nesuvokiami. Ir kam vežti kažkur, jeigu šiukšlių konteineriai stovi prie kiekvieno namo ir netgi viešose vietose. Dar šiukšlės mėtomos pro važiuojančios mašinos atdarus langus. kai kurie žmonės yra nusiteikę prieš rūšiavimą, nes mano, kad gyventojų išrūšiuotos atliekos vis tiek yra sumaišomos transportuojant jas perdirbėjams.

  • Ekologija Referatas
  • Microsoft Word 749 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (3390 žodžiai)
  • Renata
  • Atliekų rūšiavimo svarba
    10 - 7 balsai (-ų)
Atliekų rūšiavimo svarba. (2015 m. Lapkričio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/atlieku-rusiavimo-svarba.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 19:36
×