Augalų apsauga žemės ūkio konspektas


Pesticidų panaudojimo būdai. Išskiriami keli pesticidų naudojimo būdai. Augalų apsaugos metodai. Augalų infekcinės ligos. Lygiasparniai Homoptera – sodo augalų kenkėjai rūšys , biologija , apsauga. Drugiai Lepidoptera – daržo augalų kenkėjai rūšys , biologija , apsauga. Bulvių svarbiausios ligos ir kenkėjai bei apsaugos sistemos sudarymas. Daržovių svarbiausios ligos ir kenkėjai bei apsaugos priemonių specifika daržuose. Sodo augalų svarbiausios ligos ir kenkėjai bei apsauga nuo jų. Dekoratyviųjų augalų dažniausiai pasitaikančios ligos ir kenkėjai bei apsauga nuo jų. Kenkėjai.


FUNGICIDAI- medžiagos (produktai augalų apsaugos) skirtos augalų apsaugai nuo įvairiausių ligų sukėlėjus. ( skirtas kontroliuoti ir sunaikinti grybelinės ligos sukėlėjus.)

BEICAI- medžiagos skirtos apsaugoti dygstnčią sėklą nuo ligų sukėlėjų ir kenkėjų.

HERBICIDAI- tai apsaugos priemonė nuo nepageidaujamų žolinių augalų(piktžolių) kontroliuoti populiacija( daugiausiai jų yra, naudojama, gausiausia grupė)

Purškimas – universalus pesticidų paskleidimo būdas, pagrįstas smulkių pesticido tirpalo,

emulsijų ar suspensijų lašelių paskleidimu ant saugomų augalų. Jis atliekamas nugariniais, auto- ar aviapurkštuvais. Šiuo būdu galima gerai paskleisti pesticidus net ir mažomis jų normomis, galimybė paskleisti kombinuotus pesticidų skiedinius, sumaišant ir vienu metu paskleidžiant kelių rūšių pesticidus.

jais apdulkinant augalus privalumas yra naudojimo paprastumas: nereikia ruošti specialių darbinių skiedinių. Dulkės žymiai lengviau patenka į uždaras erdves tankiuose pasėliuose trūkumas – tai per didelė darbo vietos tarša, dėl kurios iškyla pavojus dirbantiesiems, nes esant ir menkam vėjui, pesticidai gali patekti į tas vietas, kur jie yra nepageidaujami arba tiesiog pražūtingi.

Fumigacija – pesticidų paskleidimas garų ar dujų būvyje. Plačiau taikomas uždarose patalpose: sandėliuose, šiltnamiuose, transportavimo konteineriuose. Rečiau fumigacija yra vykdoma pesticidais veikiamus objektus, uždengiant tam tikslui pritaikytu brezentu, plėvele ar kitokia medžiaga.

Pesticidiniai aerozoliai – tai labai mažų pesticidų kiekių paskleidimas kietame (dūmai) ar skystame (rūkas) būvyje, naudojamas uždarose patalpose. Naudojant lauke trūkumas yra tai, kad aerozolius lengvai nuneša judančios oro masės (vėjai).

Užnuodyti masalai paprastai naudojami peliniams graužikams naikinti. Šiuo atveju pesticidų yra primaišoma į graužikų mėgstamą pašarą. Neretai į tokius pašarus papildomai yra įmaišoma būdingo produkto kvapą bei skonį stiprinančių medžiagų.

Sėklų bei sodmenų beicavimu (apvėlimu) siekiama sunaikinti kenksmingus organizmus, esančius tiek sėklų (sodmenų) paviršiuje, tiek jų viduje ir apsaugoti dygstančius ir sudygusius augalus. Tai bene pats efektyviausias ir mažiausiai aplinką teršiantis pesticidų paskleidimo būdas.

1.karantininis- išorinio karantino tarnybos išsidėsčiusios pasienio rajonuose, muitinėse. Vilniaus ir kauno orouostuose. Klaipėdos jūrų uoste. Juose daroma krovinių ekspertizė ir prireikus dezinfekcija. Išorės karantino objektai žymimi simboliu A1. tai organizmai kurių Europoje ir viduržiemio jūros baseine nėra. a1 priklauso 20 vabzdžių rūšių, 4 nematodų rūšys.- vidaus karantino objektai žymimi A2 . tai kenksmingi organizmai kurie ribotai paplitę kai kuriuose europos ir viduržiemio jūros baseino šalyse. Jiems priklauso 22 vabzdžių ir 5 nemotodų rūšys. A2 objektus gali laisvai pasirinkti kiekviena europos šalis.

  • Microsoft Word 16 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (2088 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gerda
  • Augalų apsauga žemės ūkio konspektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Augalų apsauga žemės ūkio konspektas. (2017 m. Sausio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/augalu-apsauga-zemes-ukio-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 19:10
×