Automobilių prekybos ypatumai ir valdymo galimybių įvertinimas



Įvadas. Teorinė dalis. Projektų samprata. Projektų klasifikavimas. Projektų gyvavimo ciklas. Projektų dalyviai. Projektų valdymas. Verslo plano samprata. Analitinė – metodinė dalis. Projekto ir įmonės pristatymas. Įmonės pristatymas. Rinka. Šakos,kurioje dirba įmonė pristatymas. Perspektyvų vertinimas. Praktinė dalis. Projekto gyvavimo ciklas. Projekto finansinis planas (rengimas) ir biudžeto Valdymas. Rizikos. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedai.
Šiuolaikiniame pasaulyje verslas užima ypatingą padėtį ekonomikoje. Verslas dažnai yra susijęs su šalies ekonomine padėtimi, išsivystimo lygiu ir kitais svarbiais aspektais. Taip pat verslas neišvengiamai privalo konkuruoti su kitomis įmonėmis, reikia nuolat keistis ir tobulėti , kad išlikti konkurencingai organizacijai. Verslininkai privalo siūlyti išskirtinius produktus ar paslaugas, kad įgautų pranašumą, todėl kartais tenka susidurti su tam tikrais projektais.Dažniausiai įmonės rašo verslo projektus (verslo planus), tam , kad gautų jiems reikiamą finansavimą verslui plėtoti. Todėl , jei su tuo susiduriama pirmą kartą, gali iškilti problema , kaip paruošti kokybišką ir reikalavimus atitinkantį projektą.
Tikslas: išnagrinėti verslo plano ypatumus bei atlikti jo valdymo galimybių vertinimą.
Išanalizuoti projektų gyvavimo ciklą ir jo sėkmės ir nesėkmės veiksnius bei projekto dalyvius;
Ištirti rinką ir šaką, kurioje dirba įmonė bei atlikti perspektyvų vertinimą;
Išanalizuoti verslo plano gyvavimo ciklą , projekto finansinį planą ir rizikas.
Projekto sąvoka literatūroje, ar praktikoje yra apibūdinama labai skirtingai, galima rasti ne vieną apibrėžimą: jog tai yra trumpalaikė veikla, griežtai ribojama nuo pradžios iki pabaigos, projektas yra kaip susitarimas, dokumentas, turintis tam tikrus tikslus. Taigi, vieno ir konkretaus projektų apibrėžimo nėra, todėl būtų naudinga apžvelgti įvairius projekto apibrėžimus, pateiktus skirtinguose literatūros šaltiniuose.
Projektas – tai yra laikina veikla, kurios tikslas sukurti išskirtinį produktą ar paslaugą. Projektui yra nustatomi konkretūs pradžios bei pabaigos momentai.
Projektas – tai kompleksas, kuris apjungia tarpusavyje susijusius darbus, kurie daromi siekiant konkretaus tikslo per laikiną laikotarpį, naudojant ribojamą biudžetą.
Šaltinis: sudaryta autorės, remiantis Neverausku B., Stankevičium V., Viliūnu V., Černiute I., 2007m.
Taigi, remiantis kitų autorių apibrežimais , galima teigti, jog projektas, tai – iš anksto suplanuotas, gerai parengtas dokumentas, kuriame yra nustatyti bei suplanuoti konkretūs tikslai per numatytą laiko tarpą, kontroliuojant biudžetą.(Neverauskas B., Stankevičius V., Viliūnas V., Černiūtė I., 2007m.).
Pagrindinės projekto savybės pagal Rutkauską A.V. ir Tamošiūnienę R., 2002m.:
Kaip teigia, Rutkauskas A.V. ir Tamošiūnienė R.,(2002m.) - tokie skirtingi projekto apibrėžimai įrodo, jog projektai gali būti labai įvairūs ir daugiafunkciniai.Projektų metodų taikymo būtinumas paspartina organizacijos tikslus įgyvendinti per trumpiausią laikotarpį.Dėl jų sudėtingumo tenka gali tekti sujungti net ir kelių organizacijų pastangas.
Kaip teigia, Neverauskas B., Stankevičius V., Viliūnas V., Černiūtė I., (2007m.) - projektai,kaip jau buvo minėta gali būti labai skirtingi bei įvairūs. Jie gali išsiskirti savo savybėmis, svarbumu, dydžiu, naujumu, laiko trukme, dalyviais ir t.t. Todėl yra būtina juos suklasifikuoti.Priklausomai nuo to, kaip yra apibūdinti projekto tikslai ir , kaip metodai jiems pateikti, gali būti išskirtos tokios projektų grupės:
Taigi, monoprojektai, multiprojektai ir megaprojektai gali būti skirstomi į keletą tipų: socialiniai , ekonominiai, organizaciniai, techniniai, mišrūs projektai. Tuomet pagal veiklos sritį išskiriama projekto rūšis: švietimo projektas, tyrimų ir vystymų projektas, inovacinis projektas, ivesticinis projektas, kombinuotas projektas. Tuomet projektas išskirtomas pagal laiko trukmę, gali būti: trumpalaikiai (iki 3 metų), vidutinės trukmės (nuo 3 iki 5 metų), ilgalaikius(nuo 5 metų ir daugiau). Dar projektai gali būti išskiriami pagal sudėtingumą: paprasti, sudėtingi ir labai sudėtingi projektai. Na ir pagal projekto dydį, dalyvių skaičių bei įtaką aplinkai projektai gali būti suskirstyti į: smulkius, vidutinius, stambius bei labai stambius projektus.
- Microsoft Word 682 KB
- 2017 m.
- Lietuvių
- 32 puslapiai (5502 žodžiai)
- Universitetas
- Greta
-