Baudžiamasis procesas


Baudziamojo proceso salys. Baudziamojo proceso dalyviu klasifikacija. Baudžiamojo proceso dalyvių samprata ir klasifikavimas. Proceso dalyvių samprata. Baudziamojo proceso esme ir uzdaviniai. Baudžiamojo proceso dalyviai. Baudžiamosios bylos įrodymų vertinimas. Teisminio nagrinejimo tvarka bp. Baudziamojo proceso daliviai referatas. Baudžiamojo proceso sąlygos.

Baudžiamojo proceso esmė, uždaviniai, principai. Baudžiamojo proceso dalyviai. Baudžiamajame procese svarbiausi - pirmosios grupės proceso dalyviai. Tardymas. 2grupė proceso dalyvių. Asmenys, turintys tam tikras teises ir pareigas. Terminai. Samprata. Bp terminų rūšys. Terminų skaičiavimas. Procesiniai dokumentai. Kardomosios priemonės. Samprata, rūšys. Parengtinis tyrimas (2 stadija). Kvota. Įrodinėjimas ir įrodymai. Įrodymų teorijos samprata. Įrodymų teorija kitų mokslų sistemoje. Įrodinėjimo dalykas ir ribos. Įrodymų sąvoka. Liečiamumas ir leistinumas. Įrodymų klasifikavimas. Įrodinėjimo procesas. Įrodymų rinkimas ir patikrinimas. Kiti įrodymų rinkimo būdai.

V. Baudžiamosios bylos iškėlimas: vados irji realizuojama pradedant žinių gavimu apie įvykdytą nusikaltimą (arba ruošiamą) ir baigiant nuosprendžio paskelbimu arba įvykdymu.

Po baudžiamosios bylos iškėlimo tyrimo institucijos imasi visų įstatymo numatytų priemonių, kad nusikaltėliai būtų nubausti.

Kadangi bylos tyrimas susijęs su išlaidomis, todėl įstatymo leidėjas ir numatė vadas - svarstyti, ar verta iškelti bylą, ar ne.

Iš vadovėlio: bp - įstatymo nustatyta kvotos, tardymo, prokuratūros ir teismo veikla iškeliant, tiriant ir nagrinėjant baudžiamąsias bylas bei vykdant nuosprendį.

Bp gali būti suprantamas ne tik kaip veikla, bet ir kaip procesinių veiksmų sistema, kuri praeina tam tikrus etapus arba stadijas.

Bp stadija - tai tokia bp dalis, kurioje sutinkamai su bendrais viso proceso uždaviniais, specifinėmis procesinėmis sąlygomis sprendžiami tik jai b bylą gali iškelti tik subjektai: a)kvotėjas, b)tardytojas; c)prokuroras; d)teismas. Kiti iškelti n tardymą atlieka prokuratūra, vrm. Kvotą - policija, karinė policija, saugumas, priešgaisrinė apsauga, pataisos reikalai, muitinė, kapitonai, mokesčių ir finansų įstaigos, pasienio policija. Ši stadija baigiasi kaltinamosios išvados surašymu. Jei byla tirta sumarinio proceso būdu, kvotė prokuroras tvirtina kaltinamąją išvadą ir nusprendži l. Svarbi bp stadija, nes teisingumą vykdo tik teismas. Nustatoma teisminio nagrinėjimo tvarka. Baigi i instancijos teismo sprendimas įsiteisėja per 20 dienų, galima skųsti apecliacine tvarka - apygardų teismams arba ap kasacine tvarka bylas nagrinėja tik aukščiausiasis teismas. Bylos nprocesinės funkcijos - tai procesinės veiklos kryptys, susijusios su tam tikru proceso dalyvių vaidmeniu. funkcijos: 1)parengtinis tyrimas; 2)kaltinimas; 3)gynybos funkcija; 4) teisminis nagrinėjimas ir bylos išspredimas. Aišku, kas atlieka.

Procesiniai santykiai - tai bp įstatymo reguliuojami valstybinių institucijų ir asmenų, dalyvaujančių baudžiamosiose bylose, teisiniai santykiai. Vienas turi teisę, kitas - pareigą.

Procesinė forma - tai įstatymo nustatytos taisyklės,kurios įpareigoja atlikti tardymo ir teismo veiksmus, priimti sprendimus, laikantis tam tikrų sąlygų, tvarkos ir nuoseklumo. Ši procesinė forma būdinga visoms stadijoms.

Baudžiamojo proceso teisė - tai visuma teisės normų, reguliuojančių kvotos, parengtinio tardymo, prokuratūros ir teismo veiklą iškeliant,tiriant ir nagrinėjant baudžiamąsias bylas irir bp, ir bt saugo nuo nusikaltimų piliečių teises.

  • Microsoft Word 60 KB
  • 2010 m.
  • 23 puslapiai (12471 žodžiai)
  • Universitetas
  • Baudžiamasis procesas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Baudžiamasis procesas. (2010 m.). https://www.mokslobaze.lt/baudziamasis-procesas.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 19:24
Peržiūrėti darbą
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo