Betono panaudojimas


Įvadas. Betonas - viena seniausių statybinių medžiagų. Betonas ir jo klasifikacija. Betono skirstymas pagal paskirtį. Konstrukcinis-termoizoliacinis betonas. Termoizoliaciniai. Konstrukciniai. Hidrotechniniai. Chemiškai atsparūs. Dekoratyviniai. Atsparūs kaitrai. Betono blokas. Išvados. Literatūros sąrašas.


Betonas klasifikuojamas pagal tankį, užpildų stambumą, paskirtį ir kitus požymius.

Konstrukcinis-termoizoliacinis betonas – turi būti stiprūs, gerai izoliuoti šilumą. Gaminami laikantieji atitvariniai pastatų elementai – vidinės, išorinės sienos.

Termoizoliaciniai – būtinos geros termoizoliacinės savybės. Naudojama pastatų perdangų ar sienų elementų šiluminei izoliacijai didinti.

Konstrukciniai – pagrindinė savybė stiprumas. Gaminamos laikančiosios konstrukcijos t.y kolonos, sienos ar pamatai

Hidrotechniniai – turi būti stiprūs, tankūs, nelaidūs vandeniui, atsparūs šalčiui bei agresyviam vandeniui, dažniausiai naudojami statyti užtvankoms ir uostams.

Chemiškai atsparūs – turi būti atsparūs druskų tirpalams, rūgštims, šarmams bei jų garams dažniausiai naudojami statyboms uostose, chemijos pramonės gamyklose.

Dekoratyviniai – labai svarbu spalva ir fraktūra. Naudojama pastatų ir statinių apdailai. (grindys, sienos ir t.t..)

Atsparūs kaitrai – turi neprarasti laikančiosios galios, ilgą laiką veikiami aukštos temperatūros pagrinde naudojamas plytų degimo fabrikuose.

Tuščiaviduriai betono blokai gali būti naudojami, kaip vieta gelėms laikyti. Taip pat blokai sukrauti vienas ant kito atstoja laiptus ir yra pranašesni nei medžio, nes nepūva ir jie nereikalauja tiek daug priežiūros.

Židinio korpusas- tai dar viena idėja, kurią galima įgivendinti nudojant betono blokus, kurie ne tik atrodo estetiškiau, bet ir apsaugo aplinką nuo gaisro. Baldai. Žinoma, jūs taip pat galite kurti baldus. Dažniausiai gaminami suolai, stalai. Kuriant lauko baldus gali būti derinamos kelios materijos t.y. betono blokai ir medis, metalas ar kita.

Betonas klasifikuojamas pagal tankį, užpildų stambumą, paskirtį ir kitus požymius. Pagal tankį į: sunkiuosius, normaliuosius, lengvuosius ir ypač lengvuosius. Taip pat pagal užpildų stambumą į: smulkiagrūdžius ir stambiagrūdžius ir t.t.

Pagal paskirtis betonas naudojamas kaip konstrukcinis (pagrindinė savybė stiprumas. Gaminamos laikančiosios konstrukcijos t.y kolonos, sienos ar pamatai), konstrukcinis – termoizoliacinis (turi būti stiprūs, gerai izoliuoti šilumą. Gaminami laikantieji atitvariniai pastatų elementai – vidinės, išorinės sienos.), termoizoliacinis (būtinos geros termoizoliacinės savybės. Naudojama pastatų perdangų ar sienų elementų šiluminei izoliacijai didinti.), hidrotechninis (turi būti stiprūs, tankūs, nelaidūs vandeniui, atsparūs šalčiui bei agresyviam vandeniui, dažniausiai naudojami statyti užtvankoms ir uostams.), dekoratyvinis (labai svarbu spalva ir fraktūra. Naudojama pastatų ir statinių apdailai. (grindys, sienos ir t.t..)), atsparus kaitrai (turi neprarasti laikančiosios galios, ilgą laiką veikiami aukštos temperatūros pagrinde naudojamas plytų degimo fabrikuose) ir chemiškai atsparus (turi būti atsparūs druskų tirpalams, rūgštims, šarmams bei jų garams dažniausiai naudojami statyboms uostose, chemijos pramonės gamyklose.).

  • Microsoft Word 42 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2225 žodžiai)
  • Kolegija
  • Airidas
  • Betono panaudojimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Betono panaudojimas. (2017 m.). https://www.mokslobaze.lt/betono-panaudojimas.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 19:49
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo