Bloga vaikų savijauta darželyje ir namų aplinkoje


Bloga vaikų savijauta darželyje ir namų aplinkoje. Situacijos aprašymas. Teisės aktai, numatantys paslaugų teikimą. Refleksija.


Aprašoma situacija stebėta mažame darželyje, kuriame yra tik viena mišri grupė. Ją lanko pusantrų - šešerių metų vaikai. Šiuo metu grupę lanko penkiolika mažamečių. Taip pat čia apsilanko ir mokyklinio amžiaus vaikai, kurių tėveliai negali jų prižiūrėti po pamokų, nes dirba.

Pedagogai pastebėjo, kad X šeimos trys vaikai (penkerių metų laikinai globojama mergaitė ,šešerių metų mergaitė ir devynerių metų berniukas, ateinantis tik po pamokų) nuolatos jaučiasi pavargę, pasyvūs ir nenorintys dalyvauti įvairiose veiklose. Per pusryčius mažai valgo, nesidomi draugais, mažiausia mergaitė užmiega prie stalo. Taip pat buvo pastebėta, kad tarp mergaičių tvyro įtampa dėl tėvų dėmesio. Tai pastebėjo visi įstaigoje dirbantys pedagogai. Jie susisiekė su berniuko mokytoja, norėdami sužinoti kaip pamokose jaučiasi berniukas. Labiausiai nerimą kėlė penkiametė: pastoviai jautėsi pavargus, liūdna ir labai jautriai reaguodavo į pastabas tiek iš vaikų, tiek iš auklėtojų pusės.

Pasak mokytojos, berniukas nesusikaupia darydamas užduotis, skundžiasi nuovargiu ir yra mieguistas. Susirinkime, kuriame dalyvavo ir darželio vadovė, buvo išklausyta visų su vaikais dirbančių pedagogų nuomonė šiuo klausimu. Po susirinkimo vadovė priėmė sprendimą pasikalbėti su darželio psichologe ir pakviesti ją į grupę stebėti vaikų.

Vadovė taip pat paprašė auklėtojos vesti išsamų dienoraštį, kuriame tiksliai įvardintų, kaip vaikai jaučiasi, reaguoja į įvairias veiklas ar naujoves, kas juos labiausiai liūdina ar pradžiugina. Visą savaitę grupėje dirbusios auklėtojos rašė dienoraštį.

Taip pat viena iš auklėtojų susisiekė su tėvais ir pranešė, kad vaikai dažnai yra pavargę, todėl būtų gerai išsiaiškinti priežastis ir kaip jas spręsti. Buvo suderintas laikas, kai abudu tėvai gali atvykti pokalbiui.

Tėvai noriai atvyko į pokalbį numatytu laiku, tačiau nustebo išgirdę, jog vaikai jaučiasi pavargę ir tvirtino, kad namuose laikomasi numatytos rutinos: pareina iš darželio, valgo, žaidžia, laiku eina miegoti ir pan. Jie nematė jokios problemos ir pabrėžė, kad vaikai tiesiog nenori eiti į darželį ir gal tai yra darželio problema, o ne tėvų. Abi pusės ( tėvai ir darželio personalas) pažadėjo labiau atsižvelgti į vaikų poreikius ir jiems padėti.

  • Microsoft Word 681 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (1950 žodžiai)
  • Kolegija
  • Lenuschka
  • Bloga vaikų savijauta darželyje ir namų aplinkoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Bloga vaikų savijauta darželyje ir namų aplinkoje. (2019 m. Kovo 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/bloga-vaiku-savijauta-darzelyje-ir-namu-aplinkoje.html Peržiūrėta 2019 m. Gegužės 25 d. 10:11
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!