Civilinės saugos klausimai ir atsakymai: triukšmas, elektra, apsinuodijimai


Civilinės saugos klausimai ir atsakymai: triukšmas, elektra, apsinuodijimai.


7.Kaip vadinama įtampa tarp fazės laido ir nulinio laido?Kokia yra įtampa V? įtampa tarp fazės laido ir nulinio laido vadinama fazine arba fazės įtampa ir lygi 220V.

12.Kuo pavojingas įkraunamas akumuliatorius? T akumuliatorius gali įvykti sprogimas, galima apsinuodyti, apsideginti rūgštimi arba šarmu.

16.Ko reikia, kad vyktų degimas? degi medžiaga, įsiliepsnojimo šaltinis ir deguonis

18.Kokia yra gamybinių procesų priešgaisrinė klasifikacija? Pagal degią medžiagą gaisrai skirstomi į klases: A kietųjų, dažniausiai organinių medžiagų, kai degimas vyksta susidarant įkaitusioms anglims. B skystųjų ar galinčių suskystėti kietųjų medžiagų gaisrai. C dujų gaisrai. D metalų. E elektros įrenginių gaisrai.

20.Kaip skirstomi gesintuvai? Gesintuvai gali būti milteliniai, angliarūgštės gesintuvai, putų ir aerozoliniai .

21.Kas ir kaip organizuoja priešgaisrinę saugą įmonėje? Už priešgaisrinę saugą įmonėje atsakingas įmonės vadovas. Už atskirų padalinių ar objektų priešgaisrinę saugą atsakingi šių padalinių ir objektų vadovai, skiriami įmonės vadovo įsakymu. Įmonės vadovas organizuoja darbuotojų priešgaisrinę grandį ar draugovę.

28.Kas organizuoja civilinę saugą įmonėje? Už civilinę saugą atsako įmonės vadovas. Jo įsakymu yra sudaroma ekstremalių situacijų komisija į kurią įeina vyriausieji specialistai, asmuo atsakingas už civilinę saugą įmonėje. Komisija parengia įmonės veiksmų ekstremaliomis sąlygomis planą.

29.Kaip skirstomos kenksmingos medžiagos į klases? kenksmingos medžiagos skirstomos į keturiasn klases: ypač pavojingos, labai pavojingos, vidutiniškai pavojingos, mažai pavojingos.

Individualiosios civilinės apsaugos priemonės pagal paskirtį skirstomos į kvėpavimo organų priemones ir odos apsaugos priemones.

31.Kaip skirstomos individualiosios civilinės saugos priemonės pagal apsaugos pobūdį?. Pagal apsaugos pobūdį skirstomos į filtruojamosios(kostiumai ir kombenzonai iš įprastų medžziagų inpregnuotų spec chemikalais, neutralizuojančiais kenksmingąsias medž) ir izoliuojamosios(lietpalčiai kostiumai kurių medžega padengta spec dujomis ir garams nelaidžiomis plėvelėmis). Tai dujokaukės, respiratoriai, apsauginės kameros vaikams , kvėpavimo aparatai. Visos jos apsaugo žmogų nuo nuodingųjų dujų ar garų pavidalo nuodingųjų medžiagų.

32.Kaip pasigaminti vatos marlės raištį? Vatos ir marlės raištis siuvamas iš 50x100cm dydžio marlės gabalo. Jo viduryje, 20x30cm plote, paklojamas 2cm storio vatos sluoksnis.neapdėti vata marlės kraštai per visą ilgį iš abiejių pusių užlenkiami ant vatos, o marlės galai (apie 30 35cm perkerpami per vidurį, kad iš kiekvieno galo pasidarytų po du raiščius. Jie apsiuvami.jei nėra vatos tokį raištį galima pasigaminti vietoi vatos įklojant 5 6 sluoksnių marlės gabalą (30 35 cm)

33.Nuo ko apsaugo respiratorius?respiratoriai apsaugo nuo radioaktyvių dulkių ir dalinai nuo radiologinių medžiagų.

35.Kaip suprantate paprasčiausias priedangas? Paprasčiausios priedangos yra žemos akmeninės tvorelės, griovei, duobės, medžių kelmai, gyvatvorių želdiniai, krūmokšniai, lentų ir geležinkelių pylimai, pralaidos po pylimais.

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2022 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1702 žodžiai)
  • Universitetas
  • Nojus
  • Civilinės saugos klausimai ir atsakymai: triukšmas, elektra, apsinuodijimai
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Civilinės saugos klausimai ir atsakymai: triukšmas, elektra, apsinuodijimai. (2022 m.). https://www.mokslobaze.lt/civilines-saugos-klausimai-ir-atsakymai-triuksmas-elektra-apsinuodijimai.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 20:45
Peržiūrėti darbą
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo