Civilinė sauga referatas (3)



Įvadas Temos aktualumas. Darbo uždaviniai uždaviniai. Civilinės saugos sistemos samprata , keliami tikslai ir uždaviniai. Civilinės saugos sistemos tikslai. Civilinės saugos uždaviniai. Ekstremalių situacijų priežasčių rūšys. Kitas ekstremalus įvykis. Civilinės saugos sistemą sudaro šie subjektai. Visuomenės švietimas civilinės saugos klausimais. Valstybės ir savivaldybių institucijas ir įstaigas , kitas įstaigas ir ūkio subjektus apie gresiančią ar.
Darbo tikslas – išanalizuoti civilinės saugos ypatumus lietuvoje.
Darbo uždaviniai uždaviniai:
išanalizuoti civilinės saugos sampratą, tikslus, uždavinius.
apžvelgti visuomenės informavimo svarbą civilinės saugos klausimais.
Darbo struktūra. Darbą sudaro įvadas; dvi dalys, išvados; literatūros sąrašas.
Civilinės saugos uždaviniai:
1) laiku įspėti gyventojus apie ekstremalią būklę ir galimas jos pasekmes bei pateikti tikslią informaciją;
6) kaupti ir saugoti svarbias materialines vertybes, būtinas ekstremaliomis situacijomis (vanduo, maistas, vaistai ir t.t.);
7) organizuoti nutrauktą būtiniausių komunalinių paslaugų teikimą (vanduo, šilumai palaikyti reikalingus daiktus);
Būtiniausių gyvenimo (veiklos) sąlygų atkūrimas (atstatymas) – veikla, vykdoma pasibaigus reagavimo veiksmams, kai atstatomi pastatai, atkuriamos komunikacijos, pažeista infrastruktūra ir kt. Visos civilinės saugos priemonės naudojamos ekstremaliosios situacijos padarytiems nuostoliams pašalinti, padėčiai stabilizuoti ir grįžti į normalią (įprastą) padėtį.
Savivaldybės administracijos direktorius atitinkamos savivaldybės teritorijoje organizuoja savivaldybės gyventojų švietimą civilinės saugos klausimais, Vyriausybės nustatyta tvarka vykdo ekstremaliųjų situacijų prevenciją.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente apie paros įvykius ir tarnybos aktualijas rengiami pranešimai radijo stotims, tokia informacija nuolat perduodama naujienų agentūroms, televizijoms, suinteresuotoms žinyboms. Atsižvelgiant į metų laikų aktualijas, žiniasklaidai parengiami ir išplatinami straipsniai apie žiemos metu išaugusį aukų gaisruose skaičių ir priežastis, apie potvynio pavojus, pavasario žolės deginimą ir miškų gaisrus sausros metu, apie grėsmes vandenyje ir ant ledo, šalčių ir pūgų padarinius, apie saugų pirotechnikos gaminių naudojimą ir kt. Šių straipsnių pagrindu rengiami įvairūs saugaus elgesio patarimai ir rekomendacijos gyventojams, kurie publikuojami Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento interneto puslapyje.
Siekiant gerinti civilinės saugos veiklą labai svarbi yra pačių gyventojų reikšmė, būtina kelti gyventojų sąmoningumo lygį, skatinti suinteresuotumą, siekti, kad patys gyventojai labiau rūpintųsi savo saugumu, pvz., draustų savo gyvybę, turtą ir pan. Todėl visą dėmesį būtina skirti gyventojų švietimui, civilinės saugos mokymui, prevencinių priemonių planavimui ir jų įgyvendinimui.
Švietimo priemonės turi apimti kuo daugiau savivaldybės gyventojų, veikti jų mąstyseną. Svarbu, kad jie suvoktų, jog atsitikus nelaimei, pirmiausia jie patys turi ieškoti visokių priemonių išgyventi, taip pat, kad žinotų, jog į pagalbą ateis specialiosios tarnybos ir savivaldybės ar valstybės institucijos.
- Microsoft Word 216 KB
- 2017 m.
- Lietuvių
- 12 puslapių (2192 žodžiai)
- Profesinė mokykla
- Vita
-