Dainų kūrimo metodai – panašumai ir skirtumai



Tema Dainų kūrimo metodai – panašumai ir skirtumai. Dainų kūrimo metodai – panašumai ir skirtumai Plėtojamas darbo modelis Tonis Vigramas. Skirtingų populiacijų tinkamumas. Dažniausiai pasitaikantys metodai ir technikos. Dainų rašyme naudojama žodžių kūrimo technika Terapinis žodžių kūrimas. Laisvas naujų idėjų svarstymas. Vadovavimasis originaliais žodžiais ir muzika. Žodžių pasirinkimas iš žodžių sąrašo. Klientas savarankiškai sukuria žodžius. Klientas rašo poemą. Vaidmenų vaidinimas ir vaizdavimas. Užpildyta tuštuma. Dainos parodijos technika. Dainos koliažo technika. Rimo naudojimo technika. Žodžių naudojimas iš tam tikrų , egzistuojančių dainų. Iš anksto sukurtos poemos / žodžiai / eilėraščiai. Namų sąlygomis kuriamų dainų tobulinimas. Savaiminės struktūros istorijos kūrimas. Dainų konstravimas , kūrimas tam tikram skyriuj. Savo vidinių aspektų išreiškimas. Terapiautai – rašytojai. Atviri klausimai. Taip , ne , arba pasirenkamieji klausimai. Struktūrinis performavimas. Patvirtinimas , identifikavimas , normalizavimas ir išreiškimas. Strateginis dainų kūrimas. Muzikos kūrimo dainos rašyme technika. Muzikos garsų efektai. Žodžio nuspalvinimas. Išankstinių melodijų arba melodijų dalių naudojimas. Melodijos improvizacija per 2 – akordų , / 4 – akordų modelį. Stiliaus ir dainos tonacijos nustatymas. Spontaniškas melodijos pagrindas. Nustatant melodiją ir akompanimentą ir antrinio keitimo akomponimentą. Kolektyvistas ( Afrikos Amerikos Asijos , Ispanijos ). Dainų atpasakojimas. Lankstus , bendras darbo modelis. Literatūros sąrašas.
Dainų kūrimo metodai – panašumai ir skirtumai
Dainų rašymas muzikos terapijoje turi skirtingus terapinius tikslus, priklausančius individo ar grupių poreikiams ir lūkesčiams, kuriems tas metodas yra taikomas. Terapijoje vyrauja akivaizdi dainų rašymo įvairovė ir bešališkas tiesioginis ryšys, todėl daugelis terapeutų naudoja šį metodą nurodydami jo vertę kaip jausmų išreiškimo priemonę. Yra ir daugelis kitų priežasčių, pradedant nuo pragmatinių įgūdžių vystymo (Beikeris) iki skausmo suvaldymo. „Nežiūrint į tai, dauguma mano, kad dainų kūrimas padeda išreikšti emocijas, dėl to kuriamų dainų temos yra dažnai susijusios su klientų emociniu išgyvenimu ir svarstoma problema, patirtimi ir konfliktais, su kuriais jie susidurė arba tikėjosi susidurti dirbdami terapijoje.“ (p. 249)
Nenuostabu, kad turėdami tokias galimybes, daugybė terapeutų perduoda ugdymą ir savigarbos vystymąsi, kaip vieną iš terapeutinių padarinių. Beveik kiekvienas gali turėti svajonę parašyti dainą, kuri jiems teiktų pasitenkinimą, taip kaip ir mes galim svajoti apie geros novelės parašymą arba paveikslo nutapymą. Taigi, metodai kuriais terapeutai palengvina dainos rašymą yra labai svarbūs.
Pats svarbiausias daugelio dainų autorių įnašas muzikos terapijoje yra tam tikrų dainų rašymo metodų apibrėžimas ir apibūdinimas. Kiekvienam, kuris nori pabandyti naudoti šį darbo metodą klinikinėje praktikoje ir terapeutų lavinime, tam tikrų naudojamų metodų apibūdinimas yra labai svarbus terapeutinio vystymosi eigoje.
Terapinis žodžių kūrimas (Beikeris; O‘Kalaghanas 1996). Tai struktūriškai apibrėžtas būdas, kurio metu pirmiausia sukuriami dainos žodžiai, ir tik vėliau – muzika.
Laisvas naujų idėjų svarstymas ( O‘Brajanas). Naudojant šią techniką pacientas yra skatinamas kalbėti laisvai visomis temomis, kol terapiautai perrašo žodžius ir tada užrašo pagrindinius komentarus ir pastabas.
Žodžių pasirinkimas iš žodžių sąrašo (Rolvsjordas). Terapijos metu pateikiamas žodžių ir simbolių sąrašas, kuris gali būti sukurtas iš istorijų, kuriomis klientai pasidalino ar iš dainų, kurias klientas ir terapeutas dainavo arba klausėsi per terapijos seansą.
- Microsoft Word 120 KB
- 2016 m.
- Lietuvių
- 9 puslapiai (1794 žodžiai)
- Universitetas
- Rūta
-