Darbo organizavimas


Darbo organizavimas referatas. Darbo organizavimo principai. Darbo organizavimas tai. Organizavimas referatas. Personalo darbo organizavimo speros. 5mon4s darbo organizavimo principai. Darbo organizavimas įmonėje šperos. Darbo organizavimas įmonėje referatas. Technines priemones padedancios tikslingai naudoti darbo jega. Darbo organizavimo firmos.

Darbo organizavimas. Gamybos procesas, pagrįstas bendra žmonių veikla, reikalauja darbą tam tikru būdu organizuoti. Racionalus darbo organizavimas turi nepaprastai svarbią reikšmę, plėtojant ekonomiką. Jam būdingas darbo pasidalijimas ir kooperavimas tarp įvairių ūkio šakų, įmonių ir gamybos barų.

Gamybos procesas, pagrįstas bendra žmonių veikla, reikalauja darbą tam tikru būdu organizuoti. Darbo organizavimas organiškai susijęs su techninėmis ir ekonominėmis gamybos sąlygomis, jis nuolat plėtojasi ir tobulėja, tobulėjant gamybos technikai ir technologijai, kylant kompiuterizavimo ir gamybos automatizavimo techniniam, ir darbo žmonių lygiui.

Kasmet šalies ūkyje diegiamos vis naujos mašinos, nauji įrengimai, kompiuteriai, srovinės mechanizuotos ir automatizuotos linijos ir panašiai. Tačiau praktika rodo, kad dažniausiai ši naši technika neefektyviai panaudojama dėl gamybos ir darbo organizavimo trūkumų. Juk technika pati savaime nejuda, ir viskas galų gale priklauso nuo žmogaus, valdančio tą techniką. Todėl, diegiant naują pažangią techniką ir technologiją, būtina moksliškai tobulinti darbo organizavimą.

Darbo organizavimas ( labour organization ) įmonėje – tai sistema organizacinių – techninių priemonių, padedančių tikslingai naudoti darbo jėgą, darbo laiką ir sudaryti normalias sveikas darbo sąlygas, esant atitinkamam gamybostechnikos, technologijos ir organizavimo lygiui.

Organizuoti darbininkų darbą – tai pirmiausia tinkamai paskirstyti juos bare, ceche2 ir visoje įmonėje. Visus darbuotojus darbo vietose reikia paskirstyti taip, kad jie dirbtų darniai, tiksliai ir našiai. Be to, reikia suskirstyti juos pamainomis, Nustatyti, kas ir kada turi dirbti. Kiekvienas darbininkas turi gerai žinoti savo atliekamo darbo turinį ir pobūdį, taip pat įvairaus to darbo būdus ir metodus. Kad gamybinis procesas vyktų nenutrūkstamai, be prastovų ir be laiko nuostolių, kiekvieną darbo vietą reikia aprūpinti reikiamomis medžiagomis, ruošiniais, įrankiais, įtaisais, prietaisais; suderinti ir sureguliuoti įrengimus, laiku atlikti jų remontą; pašalinti atliekas.

Pagrindinis darbo organizavimo uždavinys – sudaryti palankias sąlygas kilti visų įmonės (firmos) darbuotojų darbo našumui. Vienas svarbiausių būdų darbo našumui kelti įmonėje yra technikos pažanga. Ji didina gamybos organizavimo ir jos kultūros, specialiojo bei bendrojo visų darbuotojų išsilavinimo reikalavimus. Kartu naujos technikos diegimas įmonėse sudaro galimybes iš pagrindų pagerinti ir palengvinti darbo sąlygas, sutrumpinti darbo trukmę, likviduoti sunkų fizinį darbą ir bet kurį nekvalifikuotą darbą, taip pat didinti produkcijos gamybą, gerinti jos kokybę.

Darbo organizavimas gamyboje reikalauja griežtos darbo drausmės. Kam nors neatėjus į darbą arba pavėlavus, pažeidžiamas nustatytas įmonės (firmos) režimas, sutrikdomas visas gamybos procesas.

  • Microsoft Word 12 KB
  • 2010 m.
  • 5 puslapiai (1804 žodžiai)
  • Darbo organizavimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Darbo organizavimas. (2010 m.). https://www.mokslobaze.lt/darbo-organizavimas.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 14:59
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo