Darbuotojų nuovargio mažinimas


Darbuotojų nuovargio mažinimas. Įvadas. Šiame pristatyme mano pagrindinis tikslas yra išaiškinti nuovargio darbe mažinimo svarbumą. Nuovargis Fizinis ir dvasinis silpnumas, pasireiškiantis dėl įtemptos fizinės ar protinės veiklos. Nuovargio tipai. Yra žinoma daug nuovargio. Nervinis nuovargis Kai darbui reikia psichinių ir fizinių pajėgumų nenutrūkstamai. Nuovargio priežastys. Ilgesnės darbo valandos be poilsio pertraukų gali sukelti nuovargį. Gali būti, kad mašinų ir įrenginių konstrukcija gali būti netinkama. Griežtas vadovo požiūris taip pat gali sukelti darbuotojų nuovargį. Nuovargio mažinimo metodai. Poilsis Poilsio pauzės yra labai svarbios mažinant nuovargį ir monotoniją. Tinkamas apšvietimas Blogas apšvietimas yra svarbi trikdžių ir nuovargio priežastis. Triukšmo mažinimas Nepageidaujamas triukšmas sukels nuovargį. Darbo rotacija Kartais dirbdami pakartotinai tame pačiame darbe, darbuotojai pradeda jausti nuovargį ir pavargę. Jei darbas sukasi, bus išvengta nuobodulio ir nuovargio. Darbuotojų konsultavimas Kai kuriems darbuotojams nerimas ir rūpesčiai gali būti pagrindinė nuovargio priežastis. Gali būti, kad vidaus problema yra darbo nepasitenkinimas ir tt Personalo skyriaus pareigūnai turėtų konsultuoti darbuotojus ir padėti jiems išspręsti problemas. Tyrimas Tyrime apie darbo nuovargi  kuriame dalyvavo 21slaugytojai atsakymai buvo gan lengvai nuspėjami. Darbo motyvacija. Vienas svarbiausių veiksnių, lemiančių darbo motyvaciją ir pasitenkinimą darbu. Pastebėta, kad kai kurie slaugytojai nuovargio. Ką daryti, jeigu darbas tampa rutina, kankina poatostoginis tingulys ar, dar blogiau , iš viso nebesinori dirbti? Mažesnį susidomėjima mėgstamam darbui gali lemti daug priežasčių. Galima būti savo. Geriausiai šią situaciją atspindi moterys. Tokia motyvacija merginą skatina dirbti kaip jaučiui, ji pasiekia aukštesnes pareigas, kyla jos autoritetas ir alga. Bet paskui – išteka, pagimdo vaikų, ir „kietus“ karjeros siekius pakeičia „švelnus“ šeimyninis jaukumas. Vyrams – truputį. Ką daryti, kai po atostogų darbe kankina tingulys. Reabilitacijos periodas paprastai sutampa su atostogose praleistu laiku. Specialistų nuomone, šį periodą sutrumpinti padėtų sportiniai užsiėmimai ir darbo dienos planavimas. Tai leistų išlaikyti fizinį ir psichologinį aktyvumą. Išvados. Nuovargis darbe yra. Šaltiniai. Ačiū už dėmesį.


Šiame pristatyme mano pagrindinis tikslas yra išaiškinti nuovargio darbe mažinimo svarbumą. UŽDUOTYS:  Pateikti kelis nuovargio mažinimo metodus, jų tipus bei priežastis. Išnagrinėti viena tyrima.

Yra žinoma daug nuovargio tipų,  1. Fizinis nuovargis: Fizinį nuovargį sukelia nuolatinis darbas ilgą laiką arba darbo pobūdis, pavyzdžiui, darbas gali būti sunkus ir reikalauja daug fizinės ekskursijos. Darbuotojų fiziniai pajėgumai yra riboti ir po nuolatinio darbo ilgiau gali jaustis pavargę. 2. Psichikos nuovargis: Darbuotojas naudoja smegenis darbui ilgesniam laikui. Toks pats darbas vėl ir vėl sukels darbuotojo psichinį nuovargį.

Nervinis nuovargis: Kai darbui reikia psichinių ir fizinių pajėgumų nenutrūkstamai, tai sukels nervų nuovargį. 4. Pramoninis nuovargis: Kai darbuotojas dirba ilgiau, jo efektyvumas ir našumas sukels nervų nuovargį.

Ilgesnės darbo valandos be poilsio pertraukų gali sukelti nuovargį, nes po ilgo darbo raumenys bus pavargę. 2. Nepatenkinama darbo aplinka, pvz., Nepakankama šviesos insanitacija, perkrova, padidėjusi triukšmo temperatūra ir kt. 3. Nuovargį taip pat gali sukelti asmeninės priežastys, pvz., Šeimos įtampa, bloga sveikata ir pan.

Gali būti, kad mašinų ir įrenginių konstrukcija gali būti netinkama, o tai sukelia darbuotojų energiją. 5. Sudėtingumas ar gamybos procesas taip pat gali sukelti didesnį naštą darbuotojams, dėl kurių atsiranda nuovargis. 6. Darbuotojai gali būti netinkamai įdarbinti pagal savo įgūdžių lygį.

7. 8. Nepatogus ir nepatogus darbuotojo laikymas (reikalingas tam tikriems darbams), ty stovėjimas ar lenkimas ilgesniam laikui, taip pat gali būti nuovargio priežastis.

Poilsis: Poilsio pauzės yra labai svarbios mažinant nuovargį ir monotoniją. Poilsinės pertraukos turėtų būti teikiamos taip, kad darbuotojai jaučiasi atsipalaidavę po kelių valandų darbo. Gerai suplanuotas poilsio pertraukų grafikas bus labai naudingas mažinant nuovargį. 2. Mažiau darbo valandų:Ilgesnės darbo valandos yra pagrindinė nuovargio priežastis. Darbo valandos turėtų būti sumažintos iki optimalaus lygio, kai darbuotojai gali išlaikyti savo darbo greitį. Indijoje gamyklos veikia tik 48 valandas per savaitę suaugusiems darbuotojams, todėl ji turėtų būti griežtai laikomasi.

Tinkamas apšvietimas: Blogas apšvietimas yra svarbi trikdžių ir nuovargio priežastis.

  • MS PowerPoint 1762 KB
  • 2024 m.
  • Lietuvių
  • 27 puslapiai (1084 žodžiai)
  • Kolegija
  • Medas
  • Darbuotojų nuovargio mažinimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Darbuotojų nuovargio mažinimas. (2024 m.). https://www.mokslobaze.lt/darbuotoju-nuovargio-mazinimas.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 12:40
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo