Darbuotojų sauga atliekant krovimo ir žemės ūkio produkcijos sandėliavimo darbus



Darbuotojų sauga atliekant krovimo ir žemės ūkio produkcijos sandėliavimo darbus. Įvadas. Krovos darbų rankomis rizikos. Krovos darbų rankomis rizikos mažinimas. Mechanizuotų krovos darbų rizikos. Rizikos mažinimas mechanizuotose krovos darbuose. Žemės ūkio produkcijos sandėliavimo dabų pavojai. Taikytinos atsargos priemonės. Išvados.
Darbo tikslas: Apžvelgti darbuotojų sauga atliekant krovimo ir žemės ūkio produkcijos sandėliavimo darbus Darbo užduotys: 1.Apibūdinti darbuotojų sauga atliekant krovos darbus rankomis. 2.Išsiaiškinti kokia Darbuotojų sauga atliekant mechanizuotus krovos darbus. 3.Apžvelgti pavojus kylančius sandėliuojant žėmes ūkio produkciją ir jų prevenciją.
Darbdavys siekdamas išvengti nelaimingų atsitikimų ir sveikatos sutrikimų gali pašalinanti ar bent jau sumažinant riziką šiomis priemonėmis: Apsvarstyti, ar krovinių krovimo rankomis galima išvengti naudojant: elektros arba mechaninę įrangą, kaip konvejerius arba automatinius keltuvus. Arba apsvarstykite pagalbinių priemonių: keltuvų, vežimėlių ir vakuuminių kėlimo priemonių, taikymo galimybes. Organizacinės priemonės – tai yra darbo rotacija ir pakankamos trukmės pertraukos. Informacijos apie krovinių krovimo rankomis riziką ir jo neigiamą poveikį sveikatai.
Dabuotojai prieš pradėdami krovos darbus privalo būti susipažine su saugos metodiką, kuria paeikia darbdavys, ar yra fiziškai pajėgus vykdyti užduotį, ar dėvi tinkamus drabužius ir avalinę, neturi darbo metu kliudančių daiktų, ar dabuotojas turi reikiamų žinių ir yra tinkamai pasirengięs. Prieš keldami krovinį, turite suplanuoti darbą ir jam pasiruošti.
Darbuotojų prispaudimas judančiomis transporto priemonėmis ar krovos mechanizmais. Nuo transporto priemonės kėbulo, krovos mechanizmų krintantys kroviniai. Transporto priemonių bei krovos mechanizmų susidūrimas ir galimas apvirtimas.