Darnaus vystimosi principų integravimas į transportą


Įvadas. Transporto neigiamas poveikis aplinkai. Energetinių išteklių ir degalų naudojimas. Oro tarša. Vandens tarša. Triukšmas. Dirvožemio tarša. Eismo įvykiai. Eismo spūstys. Transporto problemų sprendimas. Spūsčių mažinimas. Taršos mažinimas. Prieinamumo didinimas. Saugumo gerinimas. Išvados. Literatūra.

Dažnai darnus vystymasis siejamas su darnia transporto sistema dėl gerai žinomo transporto poveikio aplinkai ir visuomenei. Darnaus vystymosi apibrėžimas, kuris buvo priimtas 15 ES transporto ministrų, teigia, jog darni transporto sistema yra suvokiama kaip vienetas, kuris: patenkina pagrindinius visuomenės susisiekimo ir vystymosi poreikius, laikantis sveikatos ir ekologinių reikalavimų; yra visiems prieinamas, suteikia transporto rūšių pasirinkimą ir lemia konkurencingą ekonomiką bei subalansuotą regioninę plėtrą; riboja kenksmingų dujų išsiskyrimą ir atliekas iki tokio lygio, kurį planeta gali įsisavinti, mažina neatsinaujinančių energijos šaltinių panaudojimą.

ES darnios plėtros politikos tikslas yra sukurti transporto sistemą, kuri patenkintų ekonominius, socialinius ir aplinkos apsaugos reikalavimus.

  • Microsoft Word 1084 KB
  • 2013 m.
  • 24 puslapiai (5465 žodžiai)
  • Kolegija
  • Marius
  • Darnaus vystimosi principų integravimas į transportą
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Darnaus vystimosi principų integravimas į transportą. (2013 m.). https://www.mokslobaze.lt/darnaus-vystimosi-principu-integravimas-i-transporta.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 12:29
Peržiūrėti darbą
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo