Dauginimasis ir individualus apvaisinimas


Dauginimasis ir individualus apvaisinimas. Dauginimosi būdai. Nelytinis dauginimasis. Lytinis dauginimasis. Žmogaus dauginimasis. lyties organai. Kiaušialąstės ir spermatozoido susidarymas. Kiaušialąstės ir spermatozoido prisitaikymas atlikti funkcijas. Apvaisinimas ir gemalo vystymasis. Dvynių vystymasis. Placentos reikšmė gemalui. Tabako, alkoholio, narkotikų ir vaistų žala gemalui. Gyvūnų apvaisinimas. Individualus organizmų vystymasis (ontogenezė). Augalų kartų kaita. Žiedinio augalo gyvenimo ciklas. Žiedinių augalų dauginimosi būdai. Žiedas - magnolijūnų (gaubtasėklių) lytinio dauginimosi organas. žiedų reiksmė dauginantis. Žiedo dalys. Apdulkinimas. Dvigubas žiedinių augalų apvaisinimas. Sėkla ir vaisius. Sėklų plitimo būdai ir dygimas.


Jam reikalingos gametos kurios susidaro mejozės būdu, palikuonys pradedami susiliejus dviem gametoms (tai kiaušialąstei ir spermatozoidui), susidaro zigota, palikuonys yra genetiškai skirtingi ir adaptyvūs skirtingose aplinkos sąlygose.

Jo metu nesusidaro lytinės ląstelės, nėra apvaisinimo, ląstelės dalijasi mitozės būdu, palikuonys yra genetiškai identiški, yra didelis vislumas ir prisitaikymas gyventi stabiliomis aplinkos sąlygomis.

Kiaušialąstė susidaro kiaušidėse, jos gametogenezė (lytinių ląstelių susidarymas) vadinama oogeneze. Spermatozoidai susidaro sėklidėse, gametogenezė vadima spermatogeneze. Tiek oogenezės tiek spermatogenezės metu vyksta mejozė, po kurios gametose sumažėja chromosomų skaičius.

Kiaušialąstė ir spermatozoidas yra haploidiniai, todėl po apvaisinimo susidaro diploidinis chromosomų skaičius zigotoje.

Apvaisinimo metu susilieja kiaušialąstė ir spermatozoidas. Kai į ją patenka spermatozoidas, susidaro dangalas nepraleidžiantis į kiaušialąstę kitų. Po apvaisinimo kiaušintakyje susidaro zigota. Lytis nulemiama apvaisinimo metu. Jai jo metu dalyvauja spermatozoidas su X chromosoma, susidaro zigota XX (gims moteriškos lyties individas) o jei su Y chromosoma, susidaro XY zigota (vyriškos lyties). Pradeda dalytis zigota, gemalas formuojasi kiaušintakyje, jis slenka į gimdą, įsitvirtina jos gleivinėje ir tuomet susiformuoja plecenta.

Monozigotiniai (identiški) dvyniai: Vystosi iš vienos zigotos, jie būna tos pačios lyties ir labai panašūs. Taip nutinka dėl tam tikrų priežasčių nulemiamo zigotos pasidalijimo į genetiškai identiškas dalis. Siamo dvyniai visuomet yra monozigotiniai, išsivystę ne iki galo pasidalijus embrionui ir dvyniams neatsiskyrus.

  • Biologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 4431 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 27 puslapiai (856 žodžiai)
  • Monika
  • Dauginimasis ir individualus apvaisinimas
    10 - 9 balsai (-ų)
Dauginimasis ir individualus apvaisinimas. (2016 m. Balandžio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/dauginimasis-ir-individualus-apvaisinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 10:16
×