DBVS ir kitu alternatyvu studija


Dokumento tikslai. Paplitusių (plačiai žinomų) duomenų modelių apžvalga ir lyginamoji analizė. Hierarchinis duomenų modelis. Tinklinis duomenų modelis. Reliacinis duomenų modelis. Deduktyvus duomenų modelis. Objektinis duomenų modelis. Objektinis-Reliacinis duomenų modelis. Dimensinis duomenų modelis. XML duomenų modelis. Išvados. Paplitusių (plačiai žinomų) duomenų bazių valdymo sistemų ir kitų priemonių apžvalga ir lyginamoji analizė. Lietuvoje populiariausios DBVS. Visiško lokalizavimo ir lietuvių kalbos vartojimo duomenyse galimybė. Suderinamumo su dabar naudojamomis sistemomis laipsnis. Programinės įrangos išvystymo ir naudojimo lankstumo lygis. Palaikymo tęstinumo patirtis ir perspektyva. Suderinamumo su esamų specialistų kvalifikacija laipsnis ir perkvalifikavimo poreikis. Įsigijimo ir palaikymo lėšų įvertinimas. Reikalaujamų techninių resursų poreikis. Kitos charakteristikos. Business Intelligence moksle. DBVS mokslo institucijose. Konkrečių informacinių sistemų ir registrų naudojant duomenų bazių valdymo sistemas bei kitas priemones apžvalga ir lyginamoji analizė. ES šalių patirtis. Centrinių ES švietimo institucijų patirtis. Išvados ir rekomendacijos (ne mažiau trijų alternatyvų), skirtos taikyti Lietuvos švietimo ir mokslo srityse. Informix. Microsoft SQL server. Mysql. Oracle. Postgresql. Rekomendacijos. Literatūra.

Šio dokumento tikslai yra apžvelgti bei išnagrinėti įvairias populiariausias duomenų bazių valdymo sistemas, palyginant jų galimybes, kainas, efektyvumą, pritaikomumą nagrinėjamoje veiklos srityje, atitikimą vartotojų poreikiams. Duomenų bazių valdymo sistemos bus apžvelgiamos pagal tokius aspektus:

•Duomenų modelių apžvalga ir lyginamoji analizė;

•Visiškas lokalizavimas ir lietuvių kalbos vartojimas duomenyse;

•Suderinamumas su dabar naudojamomis sistemomis;

•Įsigijimo ir palaikymo lėšų įvertinimas;

•Programinės įrangos išvystymas ir lankstumas.

Taip pat dokumente siekiama apžvelgti keleto Europos valstybių patirtį kuriant švietimo ir mokslo informacines sistemas ir renkantis DBVS toms sistemoms. Išsamiau nagrinėjant Norvegijos, Jungtinės Karalystės ir Vengrijos patirtį bei skirtingų DBVS panaudojimą.

Išnagrinėjus duomenų modelius ir išanalizavus duomenų bazių valdymo sistemas pagal aukščiau išvardytus kriterijus, bei remiantis Europos valstybių patirtimi, bus pateiktos rekomendacijos dėl DBVS naudojimo skirtingų lygių Lietuvos švietimo ir mokslo institucijose ir kuriant skirtingo sudėtingumo informacines sistemas.

  • Microsoft Word 204 KB
  • 2014 m.
  • 60 puslapių (11527 žodžiai)
  • Skid3man
  • DBVS ir kitu alternatyvu studija
    10 - 4 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
DBVS ir kitu alternatyvu studija. (2014 m.). https://www.mokslobaze.lt/dbvs-ir-kitu-alternatyvu-studija.html Peržiūrėta 2025 m. Gegužės 22 d. 12:06
Peržiūrėti darbą
×
75 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo